Znamy pierwszego kandydata na wójta gminy Wydminy. Ogłosił to oficjalnie

0

Znamy pierwszego kandydata, który w zbliżających się wyborach samorządowych będzie ubiegał się o stanowisko wójta gminy Wydminy. To Paweł Grądzki – mieszkaniec Wydmin, który był związany m.in. z Fundacją Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich.

Paweł Grądzki od urodzenia jest mieszkańcem Wydmin. Ukończył studia na kierunku historia i stosunki międzynarodowe, studia podyplomowe z zarządzania programami i funduszami europejskimi, zarządzania zasobami ludzkimi, audytu i kontroli wewnętrznej. Jestem certyfikowanym trenerem Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych.

Bogate doświadczenie zawodowe zdobył m.in. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego, gdzie pracował w departamencie Zarządzania Programami Rozwoju Regionalnego, był również Członkiem Zarządu i Kierownikiem Mazurskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich.

Obecnie prowadzi własną działalność szkoleniowo – doradczą związaną z nowymi technologiami, elektromobilnością i OZE. Zajmuje się również pozyskiwaniem dotacji dla przedsiębiorców, samorządów i osób prywatnych. Jest także Liderem Zespołu Edukatorów w projekcie zajmującym się edukacją dzieci i młodzieży z zakresu Druku 3D i robotyki.

Dlaczego zdecydował się kandydować na urząd wójta gminy Wydminy? 

Widzę wiele problemów, które trzeba rozwiązać, ale widzę też wiele inwestycji, które trzeba kontynuować. Po ponad 10 latach nasza gmina potrzebuje nowego otwarcia, sprawdzenia stanu finansów i nowych świeżych pomysłów na przyszłość – wyjaśnia Paweł Grądzki. 

W swojej kampanii ma zamiar postawić na uszanowanie walorów przyrodniczych gminy Wydminy.

U nas głównym tematem jest teraz inwestycja związana z budową kurników. Jest to inwestycja, która będzie produkowała strasznie duże ilości nieczystości, głównie odchodów. Ponadto inwestycja będzie umiejscowiona w jednym z najładniejszych i najcenniejszych obszarów pod względem przyrodniczym w gminie. Moim zdaniem przyniesie to więcej szkody niż pożytku. Drugą inwestycją w sąsiedztwie fermy kurczaków jest potężna farma fotowoltaiczna, a tak naprawdę dwie potencjalne inwestycje jedna na 120 hektarów a druga na 25 hektarów. Te inwestycje będą realizowane w obszarze Talki-Okrągłe. Oba przedsięwzięcia nieodwracalnie zniszczą ten obszar. Uważam, że trzeba go bronić, szukając możliwości do przeniesienia inwestycji na tereny przemysłowe, w których będą rzeczywiście spełniały swoją rolę. Dziś na terenie gminy nie ma przedsiębiorstwa, które odebrałoby takie ilości prądu, więc poza fermami fotowoltaicznymi trzeba zbudować potężne przyłącze energetyczne, które byłoby w stanie wytransferować prąd np. do Ełku – dodaje. 

Kto jeszcze będzie ubiegał się o to stanowisko w gminie Wydminy? Jak na razie nie wiadomo. Przypomnijmy tylko, że były wójt Wydmin Radosław Król w grudniu został powołany na urząd Wojewody Warmińsko-Mazurskiego. 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy w komentarzach. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

(PTS)