Regulamin

Regulamin korzystania z serwisu Gizycko.info

Dokument ten został stworzony, ponieważ zależy nam na zaufaniu naszych użytkowników i ich poczuciu bezpieczeństwa. Prezentujemy w nim zasady korzystania z serwisu funkcjonującego pod adresem www.gizycko.info.

Regulamin komentarzy:

1. Wszelkie treści na forum komentarzy, publikowane są przez użytkowników na ich własną odpowiedzialność i stają się wiadomościami publicznymi – ze wszelkimi tego prawnymi konsekwencjami.

2. Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.

3. Umieszczaj w komentarzu osobę, do której kierowana jest twoja odpowiedź – jeśli w wątku pojawia się dużo osób i mogłyby powstać jakieś niedopowiedzenia.

4. Podczas pisania komentarzy obowiązują zasady polskiej ortografii – staraj się ułatwić innym zrozumienie twoich komentarzy.

5. Nie nadużywaj emotikon w komentarzach. Staraj się, aby Twój komentarz z powodu emotek nie tracił na czytelności.

6. Możliwość dodawania komentarzy może być w dowolnym momencie wyłączona lub czasowo ograniczona.

7. Zastrzegamy sobie prawo do usunięcia komentarzy:

 • komentarzy nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem (niezwiązanych z tematem/treścią artykułu).
 • treści wulgarnych, obscenicznych, obraźliwych – niezależnie od formy publikacji (tekstowa, graficzna, dźwiękowa), również w formie skrótów (wulgaryzmem jest także niepełne użycie słowa, np. d…).
 • treści niezgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawem.
 • jakichkolwiek kampanii (politycznych, społecznych czy reklamowych) bez zgody administratora forum.
 • „spamu” – czyli nadmiernej ilości zbędnych informacji (np. kopia komentarza wcześniej już wysłanego).
 • awatarów naruszających prawo lub dobre obyczaje.
 • komentarzy nieczytelnych, czyli zawierających taką ilość błędów ortograficznych lub literowych, że nie można odczytać sensu wypowiedzi, są pisane wyłącznie wielkimi literami lub w ich treści nadużywane są znaki specjalne (nowej linii, spacja, wykrzyknik itd.).
 • danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł)
 • prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu itd.
 • linków oraz odwołań do treści zamieszczonych na innych giżyckich portalach.
 • uwag dotyczących pracy, pytań do redakcji portalu lub moderacji (pytania i uwagi prosimy kierować na adres mailowy: kontakt@gizycko.info)

8. Redakcja portalu ma prawo usunąć każdy komentarz bez podania przyczyn.

9. Redakcja GIZYCKO.INFO ma prawo swobodnego zarządzania komentarzami. W szczególności może, bez podania przyczyn, zawiesić umieszczanie komentarzy, usunąć komentarze, modyfikować komentarze by usunąć lub poprawić błędy językowe, lub zmienić zasady ich umieszczania i weryfikacji.

10. Na uzasadniony wniosek osoby zainteresowanej dochodzeniem swoich praw od autora komentarza (np. w przypadku zniesławienia czy pomówienia), redakcja GIZYCKO.INFO udostępni pełny numer IP autora komentarza osobie zainteresowanej. Redakcja udostępni też numer IP autora komentarza policji, prokuraturze lub sądowi na wniosek jednej z wymienionych instytucji.

11. Niniejszy Regulamin wchodzi w życie z dniem 02.11.2017 r.

12. Każdy Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z treścią niniejszego Regulaminu i akceptuje wszystkie jego postanowienia

Wszelkie reklamacje, uwagi, wątpliwości i pytania prosimy kierować na adresy podane na stronie lub na adres e-mail: kontakt@gizycko.info