W Walentynki poznaliśmy dwóch kandydatów na stanowisko burmistrza Giżycka

18

Kampania wyborcza nabiera rozpędu. W środę, 14 lutego poznaliśmy dwóch oficjalnych kandydatów, którzy w nadchodzących wyborach będą ubiegali się o urząd burmistrza Giżycka.

Już 7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe. To właśnie wtedy zdecydujemy, kto zasiądzie w radach miast i gmin, radach powiatów, sejmikach, a wreszcie, kto przez pięć lat ma pełnić funkcję wójta lub burmistrza.

Pod koniec grudnia, jako pierwszy swój start w wyborach samorządowych i chęć ubiegania się o funkcję burmistrza Giżycka zadeklarował giżycki przedsiębiorca Mirosław Kastner. Wczoraj poznaliśmy dwóch kolejnych kandydatów, którzy oficjalnie potwierdzili, że będą ubiegali się o fotel burmistrza Giżycka.

W Walnetynki w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, w którym swoją kandydaturę oficjalnie ogłosił Cezary Piórkowski, obecnie pełniący funkcję zastępcy burmistrza Giżycka. 

Postanowiłem, że w kwietniu w wyborach samorządowych, z poparciem obecnego burmistrza Wojciecha Karola Iwaszkiewicza, będę ubiegał się o urząd burmistrza Giżycka. Samorządową szkołę przeszedłem jako radny, zdobywając doświadczenie jako przewodniczący Rady Miejskiej, a od 5 lat jako zastępca burmistrza. Jestem przygotowany do wyzwań – mówi na filmie Cezary Piórkowski.

fot. Facebook/burmistrzIwaszkiewicz

Następnie na konferencji prasowej zorganizowanej przez działaczy Platformy Obywatelskiej poinformowano, że na stanowisko burmistrza Giżycka będzie kandydowała Magdalena Fuk.

Giżycko jest miastem pięknym, mamy wspaniałych mieszkańców, z którymi chcę współpracować, z którymi chcę dalej działać i dalej realizować te projekty, o których tutaj mówiła Pani Senator, bo tych projektów jest całe mnóstwo – mówiła Magdalena Fuk.

fot. Facebook/maciejwrobelofficial

Magdalena Fuk zdobywała doświadczenie m.in. pracując w Urzędzie Miejskim w Giżycku, a także pełniąc funkcję zastępcy wójta gminy Ełk. Obecnie jest prezesem Zarządu Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy w komentarzach. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

(PTS) 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

18 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
POPIS-out

Kastner kolejny betono-bojny kandydat … Piórkowski klon Iwaszkiewicza … Fuk POpychana nieudolnie incognito przez partię której rządy pamiętamy i znowu musimy ich znosić ,po ostatnich 8 latach ich bliźniaków z PISu. Wymiana stołkami , a lokalnie liczę na pojawienie się jeszcze jednego kandydata , młodego najlepiej . Może popieranego przez Konfederację lub Polske2050 . Reszty mam i powinniśmy wszyscy podziękować. A rajem byłby kandydat znający realia Giżycka , potrzeby . A jak narazie jeden gorszy od drugiego ,a ta trzecia najlepiej aby dostała tylko swój głos ( do tego ten lans przy nauczycielu WF , który na polityce zna się… Czytaj więcej »

hejo

Najlepszy byłby taki lokalny Braun 😀

POPIS-out

Przynajmniej atmosfera nie byłaby tak gorąca ;p

mmmmmmmm

Jak dla mnie wszystko jedno, to miasto to dno. Brak pracy, perspektyw o atrakcjach już nie wspomnę.

Czytelnik

Oglondajcie tv republika

łoooo...

oglondałem i sie zrzygałem…

Czytelnik

Pewnie czytajo tylko z 3 drogi i po oraz nie

Lolek

Tak robio.