Burmistrz Wojciech Iwaszkiewicz nie będzie ubiegał się o reelekcję. Wskazał innego kandydata

50
fot. Gizycko.info

Wybory samorządowe 2024. Burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz oficjalnie ogłosił, że rezygnuje ze startu w nadchodzących wyborach samorządowych. Poparcia udzielił swojemu zastępcy.

Termin wyborów samorządowych 2024 został wyznaczony na 7 kwietnia. Wybierzemy wówczas wójtów, burmistrzów, radnych miejskich, gminnych i powiatowych. Karuzela wyborcza już ruszyła, są pierwsze deklaracje naszych samorządowców.

W czwartek (18 stycznia) w mediach społecznościowych pojawił się film z udziałem burmistrza Giżycka Wojciecha Iwaszkiewicza. 

Obiecałem, że w tym tygodniu podzielę się bardzo ważną informacją, która dla niektórych może być bardzo dużym zaskoczeniem – mówi na filmie burmistrz Giżycka. 

I dodaje:

Postanowiłem nie kandydować na trzecią kadencję na stanowisko Burmistrza Giżycka. Ta decyzja została podjęta już dużo wcześniej. 

Włodarz miasta podkreślił, że podjęta przez niego decyzja jest ostateczna i niepodważalna. Nie oznacza ona jednak, że burmistrz ma zamiar całkowicie wycofać się z lokalnej polityki. W nadchodzących wyborach będzie startował do Rady Miejskiej, by – jak zaznacza – służyć jeszcze przez jedną kadencję radą i pomocą. 

W tym samym nagraniu burmistrz Giżycka udzielił poparcia swojemu zastępcy.

Będę wspierał kandydata na burmistrza Cezarego Piórkowskiego, który jest moim zastępcą – deklaruje burmistrz. 

Jak oceniacie decyzję burmistrza Wojciecha Iwaszkiewicza dotyczącą rezygnacji z ubiegania się o stanowisko burmistrza i poparcie udzielone Cezaremu Piórkowskiemu? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach. 

(PTS) 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy w komentarzach. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

50 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
el

pozdrawiam panią Ewę Ostrowską. Liczę na Panią.

fun Madzi

Magdalena Fuk ubiega się o fotel burmistrza. Mam nadzieję że wybuduje dla nas czwartą kładkę.

pyt

i może jeszcze jakiś plac zabaw

Westt

Kiedy chodnik na Konarskiego zrobią? Starzy ludzie potykają się i przewracają, czekacie, aż ktoś się połamie! W tym rejonie jest jeszcze dużo do zrobienia.

Jasnowidz czy cuś

A czy przypadkiem nie będzie tak, że obecny burmistrz raptem obejmie stołek zastępcy u Cezarego? Raptem okaze sie, ze jest takim fachowcem, ze bez jego wsparcia urzad miejski padnie.
Taki manewr był już przerabiany w starostwie.
Jeżeli mylę się to proszę o stanowczą deklarację obecnego burmistrza, że nie zostanie zastępcą przy wygranej Cezarego.