Radni wygasili mandat radnego Mirosława Lubasa

10
Reklama

W środę (14.10) podczas XXX Sesji Rady Miejskiej radni podjęli uchwałę w sprawie wygaśnięcia mandatu radnego Mirosława Lubasa. Ma to związek z naruszenia przez niego zakazu łączenia mandatu radnego z prowadzeniem działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego Gminy Miejskiej Giżycko.

26 czerwca 2020 radny Mirosław Lubas skierował do burmistrza Giżycka wniosek o dzierżawę nieruchomości położonej przy ul. Nadbrzeżnej stanowiącej własność Gminy Miejskiej Giżycko na okres od 20 czerwca 2020r. do 13 września 2020r. z przeznaczeniem pod ogródek gastronomiczny. 18 sierpnia doszło do podpisania umowy dzierżawy przez radnego z pracownikami Urzędu Miejskiego.

16 września burmistrz Giżycka zawiadomił Przewodniczącego Rady o powyższym stanie faktycznym i prawnym, przedstawiając jednocześnie opinię prawną z 11 września 2020r., z której wynika, że wobec zaistnienia tych okoliczności Rada Miejska zobligowana jest podjąć stosowną uchwałę o wygaśnięciu mandatu radnego, wcześniej umożliwiając złożenie radnemu wyjaśnień w tej sprawie.

Na wczorajszej sesji radni podjęli uchwałę o wygaśnięciu mandatu radnego Mirosława Lubasa. Za jego wygaśnięciem głosowało 9 radnych.

Od uchwały radnemu przysługuje skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie w terminie 7 dni od dnia doręczenia uchwały.

fot. UM Giżycko (gizycko.tv)

 

 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
SONDA
SONDA
15 października 2020 15:56

Kto uważa, że komtur jest świetnym strategiem i zarządcą naszego zamku Lotzen i podzamcza – daje plusa. Kto uważa przeciwnie – daje minusa.

pytanie
pytanie
15 października 2020 15:44

do Onufrego. Prawo powinno być takie same dla wszystkich. Brak wiedzy kosztował radnego utrate stołka. Dziwi mnie to, że dał się tak podejść urzędnikowi. Komtur może teraz zacierać rączki z radości

Onufry
Onufry
odpowiedział na komentarz  pytanie
15 października 2020 15:48

To akurat prawda. Dobrze wiemy, że tu chodzi o politykę.

pytanie
pytanie
15 października 2020 15:21

z drugiej strony dziwi mnie niewiedza radnego.

Onufry
Onufry
odpowiedział na komentarz  pytanie
15 października 2020 15:23

Bez przesady. Akurat wieprz i pieprz funkcjonuje od kilku lat. A to że płaci tu podatki z działalności, zatrudnia ludzi to mało?

Gumiśś
Gumiśś
15 października 2020 15:11

Czy pracownik gminy wydający zgodę na dzierżawę został pociągnięty do odpowiedzialności? Skoro przepisy zabraniają to dlaczego WYDANO ZGODĘ?

Mieszkanka
Mieszkanka
odpowiedział na komentarz  Gumiśś
15 października 2020 15:13

Dobre pytanie. Chyba jak podpisywali umowę to widzieli,że z radnym nie można. Polityka panie

Ona
Ona
odpowiedział na komentarz  Mieszkanka
15 października 2020 18:11

Przecież radny najpierw sobie zajął teren a później jak to wyszło to wystąpił o dzierżawę, co było już musztardą po kolacji. Już jak zajął to złamał zakaz. Sam na swoją prośbę