Planszówkowa integracja międzypokoleniowa

0

Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej od lat stawia na integrację międzypokoleniową. Zajęcia organizowane z udziałem dzieci i seniorów to ciekawy projekt rozwijający więzi, uczący empatii i szacunku do drugiego człowieka. Starsi ludzie mają w swoich oczach wiele radości i potrafią czasem bawić się lepiej niż niejeden rodzic. 

20 marca 2019 r. w ramach INTEGRACJI MIĘDZYPOKOLENIOWEJ pracowników i podopiecznych Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku odbyły się planszówkowe rozgrywki.

W Klubie Młodzieżowym Pełna Chata zorganizowano spotkanie z udziałem pracowników i podopiecznych Świetlicy Socjoterapeutycznej, Streetworking Giżycko i Uniwersytetu III Wieku oraz  dyrektor Ewy Ostrowskiej, aby poznać różne rodzaje gier planszowych.

Projekt wsparło Wydawnictwo Nasza Księgarnia http://gry.nk.com.pl/ i wysłało do CPUIS ogromny zestaw gier. Gry planszowe dbają o ludzkie więzi, poszerzają wyobraźnię, kształcą i motywują. Trenują  nasze umysły z dala od promieniowania ekranów komputerów i telefonów. To rozrywka dla każdego, bez limitu wiekowego. Piękne kolorowe i  przyjazne dla oka ilustracje, łatwe instrukcje, poziomy trudności do wyboru sprawiły, że uczestnicy spotkania z ciekawością otwierali kolejne pudełka. Dzięki ogromnej kolekcji gier czas upłynął niezwykle szybko i z uśmiechem na ustach.

Jednogłośnie wybrano najlepsze tytuły tego popołudnia: „Lisek Urwisek”, „Totem”, „Ślimaki”, „Gra na emocjach” i „Gra pozorów”. Wszystkie gry zostały podzielone pomiędzy placówki Centrum Profilaktyki  i zapewne jeszcze dzieci, młodzież i seniorzy  nieraz zagrają  w mniejszym lub większym gronie. Gry będą dostępne dla każdego, kto tylko odwiedzi świetlicę, klub młodzieżowy lub GUTW. Wstęp do  placówek CPUIS oraz uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne.

Ewa Ostrowska – Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze