Piec konwekcyjno-parowy – jak wybrać właściwy model?

0

Korzystanie z pieca konwekcyjno-parowego to świetny sposób na maksymalne wykorzystanie potencjału kuchni. Z jego wykorzystaniem można gotować, oszczędzając na kosztach eksploatacji. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy zakupie pieca konwekcyjno-parowego, i dlaczego jest to tak znakomita inwestycja.

Gotowanie w kuchni przynależącej do lokalu gastronomicznego powinno być maksymalnie komfortowe. Zauważmy jednak, że równie istotna w takim przypadku jest wydajność, która wpływa na wyniki finansowe restauracji. Wpływ mają nie tylko sami pracownicy, od których w dużej mierze zależy, czy kuchnia pracuje skutecznie i na miarę swoich możliwości, dbając o tempo wydawania posiłków, ale również o ich jakość. Równie ważny jest dobór odpowiedniego wyposażenia, które pozwala na szybkie i wydajne energetycznie i czasowo przygotowywanie dań, które zachwycają swoim smakiem.

Wyposażenie gastronomiczne, którego nie może zabraknąć w Twojej kuchni

Dobór sprzętów kuchennych, stanowiących wyposażenie Twojej kuchni, zależy od wielu czynników, wśród których najważniejszym jest oczywiście rodzaj serwowanej kuchni. Nie w każdym lokalu niezbędny będzie choćby piec do pizzy opalany drewnem czy pakowarka próżniowa do przygotowywania posiłków metodą sous-vide. Są jednak sprzęty, bez których trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie kuchni. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia jest oczywiście dobra profesjonalna kuchenka, piec, oraz wydajna zmywarka. Wszystkie te urządzenia są kluczowe dla funkcjonowania kuchni. W nowoczesnych lokalach coraz częściej można spotkać piece konwekcyjno -parowe, umożliwiające gotowanie z wykorzystaniem pary wodnej. Jak działa takie rozwiązanie? W komorze pieca rozgrzanego do odpowiedniej temperatury rozpylana jest mgiełka wodna, która umożliwia wydajne gotowanie.

Piec konwekcyjno-parowy – na co zwrócić uwagę przy doborze?

Wybierając piec konwekcyjny, należy mieć na uwadze, że powinien on służyć do różnych sposobów obróbki dań. Dlatego kluczowe w jego przypadku jest szerokie spektrum wariantów pieczenia, które dostosujesz do określonej potrawy. Nowoczesne piece tego typu zazwyczaj wyposażone są w panele dotykowe – warto zdecydować się na takie rozwiązanie, umożliwiające łatwiejszą nawigację trybami i pozwala uniknąć mechanicznych uszkodzeń. Ważne jest również oświetlenie, które powinno być na tyle wydajne, by możliwe było kontrolowanie stanu potraw bez otwierania drzwiczek. Najlepszym wyborem będą energooszczędne żarówki LED. Zwróć uwagę również na kontrolę przepływu ciepła.

Wysokiej jakości piece znajdziesz w sklepie gastroprodukt.pl.

(artykuł reklamowy)

Reklama