Mieszkanka Giżycka oszukana przez fałszywego bankowca i policjanta. Straciła ponad 18 tys. zł

6

30-latka z Giżycka została oszukana przez fałszywego pracownika banku i policjanta. Mężczyźni podczas rozmowy telefonicznej zażądali przekazania pieniędzy na podane przez siebie konto bankowe za pomocą kodów BLIK.

W środę (06.10) do Komendy Powiatowej Policji w Giżycku zgłosiła się mieszkanka Giżycka, która poinformowała, że straciła ponad 18 tys. złotych.

Jak relacjonowała, zadzwoniła do niej osoba podająca się za pracownika banku, która poinformowała, że ktoś próbował wziąć na nią kredyt. Kolejny konsultant banku zaproponował wypłacenie wszystkich pieniędzy z konta w celu ich zabezpieczenia, co kobieta zrobiła – przekazują funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku

Do akcji również wkroczył rzekomy policjant, który potwierdził, że jest prowadzone postępowanie i być może padła ofiarą oszustwa. W efekcie za instrukcją konsultanta banku kobieta wpłaciła pieniądze na wskazane przez niego konto za pomocą kodu BLIK.

W ten sposób 30-latka straciła ponad 18 tys. złotych.

Policjanci apelują do wszystkich o zachowanie ostrożności, czujności i zdrowego rozsądku, jeśli chodzi o przelewanie pieniędzy dla osób, z którymi rozmawiamy przez telefon, bądź poznaliśmy za pośrednictwem portali społecznościowych. Przestrzegajmy też naszych bliskich i znajomych przed tego typu oszustwami.

(źródło: KPP Giżycko)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
senior
senior
7 października 2021 13:36

a podobny tylko staruszków nacinają na kasę

Ja
Ja
7 października 2021 10:17

Szanowni, co w głowie ma ta 30-latka ?

???
???
odpowiedział na komentarz  Ja
7 października 2021 10:24

Pytanie skąd miała 18 tysięcy

mazur kurpiowski
mazur kurpiowski
odpowiedział na komentarz  ???
7 października 2021 12:15

Co ci do tego? Może pracuje i zarabia w odróżnieniu od niektórych wiecznych bezrobotnych?

Ja
Ja
odpowiedział na komentarz  ???
7 października 2021 12:17

18K to dla Ciebie dużo ?????????????

Skad_mam_pienionszki
Skad_mam_pienionszki
odpowiedział na komentarz  ???
10 października 2021 21:34

Wiem, że to irracjonalne w pewnych środowiskach jednak postaram się wytłumaczyć. Gdy osoba pracuje otrzymuje pieniądze, które w pewnej części odkłada tzw. oszczędności na pewien cel np. samochód, mieszkanie. Miłe uczucie, gdy osiągnie się cel. Spróbuj również- zagadka „skąd ma pieniążki” wyjaśni się