LISTY CZYTELNIKÓW. List od Czytelnika, który porusza kwestię pracy w wojsku. Polecamy! 

“Jestem zawodowym żołnierzem, dla zainteresowanych w stopniu starszego szeregowegogo i służę w jednej z giżyckich jednostek wojskowych. To co czasem słyszę na mój i moich kolegów temat przyprawia mnie o ból głowy. Wszyscy sądzą, że żołnierze dostają pieniądze za nic, mieszkania kupują za bezcen, a w pracy nic nie robią. Czysta hipokryzja! Prawda jest taka, że życie żołnierza wymaga wielu wyrzeczeń, które dotykają również jego rodziny. Owszem, moja pensja jest może trochę większa niż przeciętne wynagrodzenie w Giżycku, dostaje również dodatki ale to wszystko ma swój koszt. Wyjazdy na poligony, gdzie niejednokrotnie przez kilka tygodni nie widuję mojej rodziny, służby przeważnie 24 godzinne, a oprócz tego w razie zbrojnego konfliktu to ja, a nie Państwo, stanę z bronią by walczyć z wrogiem. A po tym wszystkim słyszę od znajomych bliższych i dalszych komentarze ” ten to ma dobrze, nic nie robi, a dobrze zarobi” Miarka się przebrała! Dość tej hipokryzji! Jeżeli ktoś tak bardzo nam zazdrości to proszę bardzo niech wstąpi do wojska i cieszy się tymi wszystkimi “przywilejami.”

Żołnierz

Chcesz wyrazić swoją opinię na jakiś temat? Masz problem lub coś się denerwuje? Może widzisz pozytywne zmiany w naszym mieście? Napisz list do naszej redakcji- kontakt@gizycko.info! 

114
Dodaj swój komentarz

avatar
38 Comment threads
76 Thread replies
0 Obserwujący
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
23 Comment authors
maniekzimaposzturchstoręka Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowsze najstarsze najwięcej głosów
Powiadom o
maniek
Gość
maniek

Trep zawsze i wszedzie je..ny będzie I tyle w tym temacie A jak kogoś boli opinia na temat trepów to nikt was tam na siłę nie trzyma Idźcie do normalnej roboty i skończą się wasze wyrzeczenia

Ona
Gość
Ona

Również jestem zołnierzem zawodowym w korpusie szeregowych. Prostując wypowiedź jednego z internautów żołnierzom nie płaci się za 8 godz pracy a za PEŁNĄ DYSPOZYCYJNOŚĆ bez względu na okoliczności. Sytuacja Naszego kraju jest ustabilizowana, ale co się dzieje za granicami Polski Daleki Wschód chociażby gdzie polscy żołnierze wyjeżdżają na misje tracą życie. Czuje się żołnierzem z powołania a wszyscy hejterzy niech spełnią swój patriotyczny obowiązek udadza się do WKU i starają sie o przyjęcie do służby. Wszystkie osoby które ubliżają żołnierzom zawodowym pytają co się stanie jak wybuchnie wojna. To żołnierz ma na stanie broń i ma obowiązek stawić się w… Czytaj więcej »

goniec
Gość
goniec

300 złotych więcej zarabiasz? Idź z tym do dowódcy, bo cie wydymali A tak na poważnie to nie rob sobie jaj. W czasie pokoju praca za dyspozycyjność? Granda jakas! To niech idą do normalnej roboty a za dyspozycyjność wezmą grosz na wojnie. Zawsze mówiłem ze sa trzy popierniczone grupy: trepy, klechy i belfry. I wszyscy są utrzymywani z moich podatków.Tfu!

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Jesteś tyle wart co Twoja wypowiedź
Zorientuj się może jakie sa podstawy w innych służbach mundurowych.

Anna
Gość
Anna

Dzięki belfrom, kwiatuszku, znasz litery (niestety…), a dzięki trepom nie szprechasz. Ciekawe, czy reprezentujesz zawód, który choćby do pięt im dorasta pod względem społecznej przydatności. Czy może jesteś robolem u jakiegoś janusza i płaczesz tutaj, bo nic w życiu nie osiągnąłeś. Pozdro.

storęka
Gość
storęka

Wolałbym szprechac albo po eskimosku gadać niz byc w wojsku co się pizdrzy i mizdrzy przed bylym pracownikiem apteki. I skończcie już ten temat trepiwskie nieroby bo jak widać macie w ch… wolnego czasu, takze w godzinach “pracy”.

Stary
Gość
Stary

O biedni zapracowani!!! Jak coś się dzieje to L4 🙂 Ciekawe co się wydarzy kiedy będzie potrzeba prawdziwych działań 🙂 całe wojsko ucieknie pierwsze :). Znam kilku wojskowych tylko odciski na rękach porobione w siłowni 🙂 Chciałbym aby wojsko było wojskiem z powołania a nie do 15 a w piątki do 13 30 🙂

lupus
Gość
lupus

Potwierdzam. Pode mną dwóch zapracowanych wynajmuje chatę. Głównie dzieki nim nie upadł jeszcze osiedlowy monopolowy.

Anna
Gość
Anna

To idź do wojska, Stary, jak tak tam różowo. I nie mierz wszystkich swoją miarą.

łysy
Gość
łysy

a ja mam kilku znajomych żołnierzy i od nich nie słyszałem nic na temat trudów tej profesji. W sumie wręcz odwrotnie. Leserstwo uprawiane na tej ,,służbie” przez wszystkich moich kumpli ( mieszkam na osiedlu ,,wojskowym” . Służba to to nie jest, to zwykła praca. Tylko płacą za nic trochę więcej i dają darmowe mieszkania. Także ja nie zgadzam się z artykułem. Słowa słowami a życie pokazuje coś innego. I żeby nie było – wisi mi to kto za co i ile zarabia i co robi by się nie narobić. stwierdzam fakty bez zazdrości.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A skąd ty pedale jebany możesz o tym wszystkim wiedzieć? Pizdą zwykłą jesteś, której nie udało się nic w życiu i to taką Pizdą i pajacem, którego nawet do wojska nie wzięli bo nawet tam się nie nadajesz… Co robisz w życiu? Zapierdalasz pewnie na taśmie i marzyłeś, że dostaniesz się do policji albo wojska a tu chuj, za tępy jesteś!!!
I teraz zazdrościsz. Jakbyś był zajebistym milionerem to nawet nie napisałbyś tu komentarza, tym bardziej że widać nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz bo nawet nie znasz tego środowiska 😛
Chuj Ci w dupę 😛

poszturch
Gość
poszturch

Kultura trepa hahaha wszystko w temacie