Obozy żeglarskie i kursy żeglarskie na Mazurach organizowane przez PuntoVita to nie lada gratka dla młodych adeptów pływania jachtem. Stanowią doskonałe wprowadzenie w tajniki żeglowania. Wielu nastolatków kontynuuje swoją przygodę na akwenach poprzez uczestnictwo w następnych rejsach i zdobywanie kolejnych patentów.

Kursy żeglarskie Mazury – nowe umiejętności w praktyce

Pływanie jachtem jest de facto dla każdego, ponieważ obecnie nie trzeba już tak ogromnej siły fizycznej do prowadzenia nowoczesnych jednostek pływających jak kiedyś. Liczy się bardziej wiedza i umiejętności techniczne, które nabywa się po odpowiednim szkoleniu. Dlatego nawet osoby o niepozornej posturze spokojnie dają radę na pokładzie, a żeglarstwo okazuje się jedną z najpopularniejszych form turystyki, i to nie tylko dla młodych ludzi. Jednak zawsze od czegoś trzeba zacząć, a najlepszym sposobem jest wzięcie udziału w jednym z kursów żeglarskich na Mazurach (https://obozy-zeglarskie.net/oferta/kursy-zeglarskie).

Kurs na patent żeglarza jachtowego podczas wędrownego obozu żeglarskiego

To bez wątpienia bardzo dobry pomysł na udane wakacje, ponieważ łączy się przyjemne z pożytecznym. Nawet sama możliwość pływania jachtem po mazurskich jeziorach kusi wielu nastolatków. Pozwala oderwać się od codziennej rutyny i poznać coś nowego. Niektóre osoby dopiero podczas rejsu szkoleniowego pierwszy raz znajdują się na pokładzie jachtu, co często wywołuje lekki skok adrenaliny.
Wspaniała atmosfera kursu sprawia, że nikt nie czuje presji – wiedzę i umiejętności nabywa się w sposób naturalny w czasie kolejnych dni żeglowania, kiedy trzeba pod okiem instruktora odpłynąć lub zawinąć do portu czy też rozłożyć żagle. Dlatego egzamin na patent żeglarza jachtowego okazuje się później wyjątkowo prosty do zdania.

Weekendowe kursy żeglarskie na Mazurach

Taka alternatywa dla dwutygodniowych obozów żeglarskich też ma swoich zwolenników. Wystarczy kilka weekendów, aby również poznać tajniki pływania jachtem zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Natomiast ze względu na krótki czas rejsu można poczuć pewien niedosyt prawdziwej atmosfery żeglowania. Trudniej też poznać specyfikę różnych jezior. Kursy weekendowe ograniczają się wyłącznie do podawania wiedzy niezbędnej na egzaminie, więc nie ma czasu na inne elementy tak bardzo później przydatne w żeglowaniu jak np. cumowanie do dzikiego brzegu albo stawianie i składanie masztu.

Stacjonarne kursy żeglarskie

Taka opcja łączy tradycyjną formę spędzania wakacji w ośrodku wypoczynkowym z pływaniem. Trzeba jednak pamiętać, że pływa się codziennie na tym samym jeziorze, więc może się wkraść nieco monotonii. W ogóle też nie poznaje się innych przystani i portów, a ich charakter bywa naprawdę bardzo różny. Dlatego stacjonarne kursy żeglarskie są dobre na szlifowanie zdobytych już umiejętności oraz skoncentrowanie się na teorii.

Na jaki kurs żeglarski się zdecydować?

Bez wątpienia optymalnym sposobem na zdobycie wiedzy i umiejętności jest wędrowny kurs żeglarski na Mazurach organizowany przez PuntoVita, który łączy tradycyjny rejs z nauką żeglowania w praktyce. Taka forma pozwala bez problemu poznać wszystkie tajniki pływania jachtem, a zarazem daje dużo satysfakcji.

(artykuł partnerski)

 

 

 

 

 

 

Reklama