Karambol na DK63 pod Giżyckiem. Znamy wstępne przyczyny zderzenia 4 aut

0

Policjanci wyjaśniają przyczyny karambolu, do którego doszło w czwartek (15 czerwca) na drodze krajowej nr 63 w miejscowości Grajwo (gmina Giżycko). 

15 czerwca około godziny 15:47 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem czterech aut na DK 63 w miejscowości Grajwo, tuż za Giżyckiem. 

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca vw passata z przyczepką na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas na prawe pobocze, co spowodowało, że przyczepka wpadła w poślizg i swoim ciężarem pociągnęła cały zestaw na szerokość jezdni. W tym momencie doszło do czołowego zderzenia vw z jadącą z naprzeciwka mazdą. Kierowca mercedesa chcąc uniknąć zderzenie z ładunkiem znajdującym się na przyczepce, wjechał do przydrożnego rowu. Natomiast ładunek lecący z przyczepki uderzył w jadącego lexusa – informuje st. asp. Iwona Chruścińska, oficer prasowy KPP Giżycko.

Pojazdami podróżowało łącznie 5 osób. Do szpitala została przetransportowana kierująca mazdą, która doznała urazu kończyn dolnych oraz kierowca mercedesa. 

Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana przez kilka godzin. 

(PTS)

Reklama