Giżycczanin ze złotym medalem mistrzostw świata w walkach rycerskich w Meksyku

0
fot. arch. prywatne

Dobre wieści napływają od Rycerskiej Kadry Polski z Valle Del Silencio w Meksyku, gdzie w dniach 2-5 maja odbyły się mistrzostwa świata w walkach rycerskich IMCF – International Medieval Combat Federation.

Reprezentanci Polski zdobyli podczas „rycerskiego mundialu” 9 krążków, w rywalizacji medalowej ustępując jedynie niezwykle licznej i mocniejszej z roku na rok drużynie USA. Warto zwrócić uwagę, że biało-czerwoni stawali na podium w 9 spośród 10 konkurencji, w których brali udział, udowadniając, że „polska szkoła szermierki” wciąż jest jedną z najmocniejszych na świecie.

fot. arch. prywatne

W najbardziej prestiżowej z nich – Armoured Elite Combat indywidualne złoto zdobył, pochodzący z Giżycka, a na co dzień trenujący w Gdyni, Emil Guz. W drodze po tytuł mistrzowski polski wojownik pokonał reprezentantów USA, Austrii oraz Meksyku. To pierwszy, tego formatu, międzynarodowy sukces polskiego zawodnika, który w ostatnim czasie wywalczył również pierwszą lokatę w polskiej federacji PWR – Pełnokontaktowe Walki Rycerskie. Warto nadmienić, że w narożniku giżycczanina stał wielokrotny polski medalista IMCF, pochodzący z Kętrzyna, Marcin Waszkielis.

fot. arch. prywatne

Wideo: IMCF 2024 – ANDREW MARTINEZ VS EMIL GUZ (Armoured Elite Combat Final) (źródło, YT: PWR-medievalcombat)

Nie można również zapomnieć, że w konkurencji 16 vs 16, walcząc w sojuszu miedzynarodowym, brąz wywalczyli reprezentanci WDK Olsztyn: Adrian Witkowski oraz Paweł Luks, którzy godnie reprezentowali Warmię i Mazury.

Pełna lista polskich medalistów:

1 Piotr Mittag – Armoured Elite Combat (waga lekka)

1 Emil Guz – Armoured Elite Combat (waga średnia)

2 Agnieszka Lasota – miecz i tarcza

2 Karol Tobolski – miecz długi

3 Piotr Mittag – miecz i tarcza

3 Janusz Giercuszkiewicz – 10 vs 10 (sojusz międzynarodowy)

3 Janusz Giercuszkiewicz, Adrian Witkowski, Paweł Luks – 16 vs 16 (sojusz międzynarodowy)

IMCF 2024 Mexico to już dziesiąta edycja mistrzostw świata tej federacji (w 2015 roku turniej rozgrywany był w Malborku) oraz pierwsza, która odbyła się poza Europą, w położonej na południowy-zachód od Mexico City, na wysokości 3200 m.n.p.m. dolinie Valle Del Silencio.

Rywalizację współczesnych rycerzy można śledzić również w Polsce w ramach: drużynowych rozgrywek PLWR – Polska Liga Walk Rycerskich, rozgrywanych w formule gali 1/1 PWR – Pełnokontaktowe Walki Rycerskie lub miedzynarodowych rozgrywek Buhurt International.

(info. prasowa) 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze