Europejski Tydzień Kodowania w SP nr 7 w Giżycku

0

23 października 2017r. uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Europejskiego Tygodnia Kodowania – Code Week. Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Do akcji włączyli się nauczyciele naszej szkoły.

Pani Danuta Chrostowska przekonała swoich uczniów z klasy III e, że kodowanie może być smaczne. Dzieci pracowały w grupach – w szkole i w domu. Wykonały wiele ładnych prac, chociaż wcale nie było to takie proste. Najbardziej podobały się dzieciom zajęcia połączone z jedzeniem: SMACZNE KODOWANIE. Zakodowane obrazy tworzono ze słodyczy. Ich żywotność była jednak krótkotrwała – zakończyła się wspólną konsumpcją.

Pani Ewa Kostun przeprowadziła w swojej klasie III d zajęcia w czytelni biblioteki szkolnej. Dzieci  otrzymały do wykonania 2 karty pracy: Secret Map oraz  Coordinate Picture. Większość uczniów zakończyła swoją pracę uzyskując prawidłowe rozwiązanie. Niektórym pomogła wychowawczyni. Dzieci miały okazję również poznać nowe słowa z języka angielskiego, ponieważ polecenia i kody w kartach pracy były napisane właśnie w tym języku. Zajęcia bardzo się wszystkim podobały!

Kodowanie w swojej klasie I b przeprowadziła również pani Marzena Pstrak, a w świetlicy dzieci kodowały bez komputera z panią Marzeną Kierner.

W starszych klasach programowanie bez komputera: odkodowywanie obrazków, znajdywanie drogi wg podanych współrzędnych z wykorzystaniem kart pracy odbyło się pod kierunkiem matematyczek: pani Joanny Danielczyk, pani Doroty Karpowicz i pani Janiny Morskiej.

Uczniowie klasy Vd powtarzali własności liczb naturalnych z robotem Ozobotem. Rysowali trasę robota korzystając z kodów graficznych. Każda grupa rysowała swój „kawałek” trasy, po czym utworzono jedną drogę dla robota. Dzieci musiały odpowiedzieć na pytanie w czasie jazdy robota przez określony odcinek drogi. Pilnowały, żeby nie dać się wyprzedzić robotowi.

Na zajęciach komputerowych u pani Joanny Danielczyk w klasie Vc dzieci programowały w Scrachu oraz kodowały z Anną i Elsą. VIa zmierzyła się z programowaniem zwierząt we własnej wersji gry Minecraft. Nauka programowania ukazana w bardzo przyjazny i przystępny sposób byłą właściwie zabawą.  Programowanie znanych postaci takich jak, Minecraft, Elsa i Anna  pozwalało poznawać pojęcia m.in.: powtórzeń, pętli i warunków w programowaniu. Na koniec zajęć wszyscy uczniowie otrzymali certyfikat ukończenia kursu.

Joanna Danielczyk

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze