Dwie mieszkanki Giżycka oszukane. Straciły blisko 60 tys. zł i 1200 euro

4

Tym razem dwie mieszkanki Giżycka straciły łącznie blisko 60 tys. złotych i 1200 euro. Przestępcy podali się za bankowca i policjanta. 

W trakcie jednego dnia (13.10) w Giżycku rozdzwoniły się telefony seniorów. Dwie mieszkanki Giżycka uległy namowom oszustów.

Kobiety w godzinach rannych otrzymały telefony od pracownika banku dotyczące zagrożenia utraty pieniędzy z konta. Następnie około godziny 13:00 na numery stacjonarne do seniorek zadzwonił rzekomy policjant informując, że trzeba wypłacić pieniądze z konta i przekazać policjantowi w celu uniknięcia oszustwa – przekazują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku

Niczego nieświadome seniorki zaufały swoim rozmówcom i postępowały zgodnie z ich poleceniami. Kobiety w obawie, że mogłyby stracić oszczędności postanowiły wypłacić je z zagrożonego konta i przekazały policjantowi.

Jedna z kobiet wypłaciła ponad 43 tys. złotych i zostawiła pieniądze we wskazanym miejscu – pod kołem zaparkowanego auta na jednym z parkingów. Druga z kobiet spakowała pieniądze w kwocie 15 tys. złotych i 1200 euro do reklamówki, którą przekazała przez balkon – dodają giżyccy funkcjonariusze

Po przekazaniu pieniędzy, kobiety zorientowały się, że to oszustwo. Zgłosiły sprawę prawdziwym policjantom w Giżycku.

(źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Jo

Nie, no ja bym jeszcze mandat wlepił za głupotę

Ja

selekcja naturalna

Edmund

Nie chcę się wierzyć że ktoś zostawia taką kasę na parkingu na kole samochodu

mazur kurpiowski

niestety ale tacy ludzie mają prawa wyborcze… nic nie sugeruję…