Salone del Mobile to najbardziej prestiżowe targi poświęcone projektowaniu wnętrz i dizajnowi. Znane światowe marki co roku prezentują swoje produkty na przestrzeni około 200 tysięcy metrów kwadratowych. Przez cały tydzień mają również miejsce wydarzenia satelitarne, zorganizowane pod szyldem FuoriSalone [wł. Obok Targów]. O ile Salone zamknięte są w halach wystawienniczych, o tyle FuoriSalonerozsiane są w różnych lokalizacjach w całym Mediolanie. Przechadzając się ulicami stolicy mody można zarówno zajrzeć do warsztatów początkujących projektantów, jak i zwiedzić widowiskowe instalacje największych producentów samochodów. W dzielnicy Brera, uważanej za kolebkę wzornictwa przemysłowego,otwarta zostanie wystawa, na której zobaczymy między innymi dzieła dwudziestosześcioletniej Giżycczanki.
Trzy smukłe, eleganckie formy wykonane z białej gliny, sympatycznie nazwane White Fellows[ang. Biali Przyjaciele] stanowią serię lamp zaprojektowanych i wykonanych przez Paulinę Puciłowską. Zarówno sposób osiągnięcia unikalnych kształtów jak i niepowtarzalnych faktur na ich powierzchni stanowią znak szczególny i tajemnicę wyrobów projektantki. Łączy je czysta biel naturalnego materiału pokryta subtelnymi, nieregularnymi rytami szkliwionymi w trzech kolorach. Lampy można zawiesić nad stołem lub w kąciku do czytania, tworząc wyjątkowy klimat wnętrza.
By spotkać się z autorką i obejrzeć rzeźby, należy udać się do galerii NextAgency w Mediolanie w dniach 3. – 9. kwietnia 2017 r. Wystawę zorganizowała agencja Meet My Project z Paryża. Zajmuje się ona prezentowaniem wybranych dzieł wschodzących projektantów z całego globu. Średnio dwa razy do roku pojawia się w takich miastach jak Paryż, Nowy Jork, Miami czy Hong Kong, przyciągając tłumy gości. W kwietniu obok lamp Polki będzie można zobaczyć projekty ponad dwudziestu twórców, między innymi z Włoch, Francji, USA, Japonii.
Paulina uczęszczała do I Liceum Ogólnokształcącego do klasy o profilu matematyczno – fizycznym w Giżycku, gdzie przygotowała się do egzaminów na studia architektoniczne. Od 2009 roku studiowała w Gdańsku dwa kierunki równocześnie, zdobywając tytuł magistra inżyniera architekta na Politechnice Gdańskiej oraz licencjata wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W trakcie studiów ukształtowało się jej zamiłowanie do eksperymentowania z gliną. Z sukcesami brała również udział w ogólnopolskich i międzynarodowych warsztatach i konkursach architektonicznych, a jej projekty wzornicze pojawiły się między innymi na wystawie w Berlinie. Obecnie pracuje jako architekt w międzynarodowym biurze HadiTeheraniArchitects w Hamburgu, w Niemczech. Równocześnie rozwija swoją pasję do ceramiki. Po raz pierwszy jej prace były wystawiane w Galerii Sima w Gdyni latem 2016 roku, w trakcie Gdynia Design Days.
Autorka optymistycznie patrzy w przyszłość, przyznając, że włożyła dużo pracy w swoje dotychczasowe osiągnięcia. Marzy o zamieszkaniu na włoskiej prowincji, gdzie wśród inspirujących krajobrazów mogłaby poświęcić się tworzeniu. Zapytana o radę przy wyborze ścieżki kariery stwierdza, że trudno jest przewidzieć, co będzie czyjąś pasją na całe życie. Nie należy więc za wszelką cenę stawiać na dziedzinę, której nie jesteśmy pewni, lecz próbować poznać siebie i zgłębić najbliższe nam zainteresowania. To powinno być receptą na życiową satysfakcję, która może sama przerodzić się w sukces.
Portfolio Pauliny można obejrzeć na stronie internetowej paulap.pl. Prowadzi również profil na portalu społecznościowym Instagram: @paulap.crafts.
Heh a pamietam ja z imprez w wilkasach, nie znacie przeszłości a jaracie sie.
A co to ma do rzeczy? Dziewczyna robi dobrą robotę i tylko to się teraz liczy.
Nie znam Cię, Paula, ale wszystkiego dobrego i sukcesów!
Gratulacje!
Brawo Paulina,