Dominika Konstanty

Makijaż permanentny narodził się w Chinach ponad 2000 lat temu, ale makijaż contur make up po raz pierwszy pojawił się w roku 1984 na kongresie kosmetycznym w Nowym Jorku. Dziś powraca do łask. Jest subtelniejszy, bardziej naturalny, zupełnie nie przypomina makijażu permanentnego sprzed lat.

Dziś prezentujemy najbardziej nurtujące pytania związane  z makijażem permanentnym, na które odpowiada Dominika Konstanty, właścicielka salonu Mona Rouge, jedna z najlepszych linergistek w Giżycku.

Co można poprawić dzięki makijażowi permanentnemu, co on nam daje?

Makijaż permanentny jest świetną alternatywą w sytuacji, gdy chcemy poprawić sobie kształt brwi, podkreślić linię rzęs czy nadać ulubiony kolor ustom. Nasze naturalne brwi, które często poddawane są przeróżnym zabiegom depilującym, niestety nie zawsze odrastają to stanów pierwotnych i wtedy wyrasta nam zaledwie kilka włosków, które nie są satysfakcjonujące… Zaczyna się codzienna walka z makijażem brwi, by móc czuć się korzystniej. W tej sytuacji makijaż permanentny odgrywa istotną rolę, ponieważ dzięki niemu kończymy z codziennym malowaniem brwi czy wieczornym zmywaniem. Makijaż permanentny wykonywany w tych latach daje lekkie, pudrowe efekty dzięki czemu brwi nie są przerysowane, a tylko delikatnie podkreślają naszą naturalną urodę.

Czy zabieg boli?

Podczas zabiegu stosowane są znieczulenia, które zwiększają komfort zabiegu, a wtedy odczuwanie bólu można uznać za bardzo delikatne.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Trwałość makijażu w tych latach jest krótsza niż w latach poprzednich, ale tylko i wyłącznie z tego względu by pigment nie wybarwiał się w niechciane kolory (czyli więzienne niebieskie czy czerwone, które są często spotykane u osób robiących makijaż 5-10 lat temu). Makijaż permanentny utrzymuje się około roku/dwóch w zależności od rodzaju skóry (jest to głównie kwestia indywidualna). Żeby zawsze wyglądał świeżo i korzystnie, powinniśmy go odświeżać co około roku (max półtora). Dzięki temu pigment zamiast wybarwiać się w niechciane kolory będzie się ulatniał ze skóry, a my mamy nad nim kontrolę.

Czy są jakieś przeciwwskazania?

Głównymi przeciwwskazaniami do zabiegu są poważniejsze choroby typu: nowotwory, hemofilia, bliznowacenie, choroby skórne, przyjmowanie silnych leków, ciąża i karmienie piersią.

I ile to kosztuje?

Ceny zabiegów są zróżnicowane i zależne od metod oraz miejsc wykonywania. Najczęściej wahają się w granicach od: 650-1500 zł – brwi, 500-1200 zł – oczy, 800-2500 zł – usta.

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Zbyszek

Chyba tylko kobietom się to podoba. ohydne sztuczne szkaradztwo.

Nel

Przepiękne te makijaże ☺

Sasetka

Również bardzo polecam 🙂 mistrzyni 🙂

Dorota K.

Bardzo polecam Dominikę, nie dość że robi piękne makijaże to jeszcze jest to jej największą pasją. A chyba to takich osób najlepiej chodzić 😉