Zmiana warty – uroczyste przekazanie obowiązków dowódcy 41. Batalionu Lekkiej Piechoty w Giżycku

0

„W życiu każdego żołnierza przychodzą chwile, z którymi trzeba się liczyć rozpoczynając swoją służbę wojskową. Takimi właśnie chwilami są kolejne etapy rozwoju, zmiana stanowisk służbowych. To normalna kolej żołnierskiej drogi”.

W piątek, 29 października 2021 roku w giżyckiej jednostce wojskowej, przy ul. Nowowiejskiej 20 w obecności przedstawicieli władz samorządowych, państwowych, dowódców, szefów jednostek i instytucji wojskowych, duchowieństwa oraz przedstawicieli, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, dyrektorów, żołnierzy oraz pracowników Resortu Obrony Narodowej odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków przez ppłk Tomasza PIETRUCZUKA na stanowisku dowódcy 41. Batalionu Lekkiej Piechoty w Giżycku.

Dowódca 4.W-MBOT w swoim wystąpieniu podsumował okres osiągnięć batalionu podczas dowodzenia przez ppłk Tomasza PIETRUCZUKA i jego zasługi dla zapewnienia wysokiego poziomu realizacji zadań do kreowania pozytywnego wizerunku Wojska Polskiego w oczach społeczeństwa w dobie pandemii. Dziękując zdającemu obowiązki za włożony wysiłek i zaangażowanie.

Kolejni ochotnicy WOT złożyli przysięgę wojskową. Nowi żołnierze pochodzą m.in. z powiatu giżyckiego [CZYTAJ WIĘCJE]

Dowódca wyraził przekonanie, że Pułkownik jest godnym kandydatem, aby móc realizować przedsięwzięcia jako szef Sztabu.

Kulminacyjnym momentem uroczystości było przekazanie przez dowódcę proporca rozpoznawczego.

Dowódca 41. Batalionu Lekkiej Piechoty w swoim przemówieniu podziękował żołnierzom za ich służbę:

– „Wyznaczenie mnie na stanowisko Szefa Sztabu 4. Warmińsko – Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem, ale także dużym zobowiązaniem. Przyjmijcie podziękowanie za Waszą postawę, wiedzę i zaangażowanie w służbę dla dobra społeczności lokalnych, Panowie Oficerowie, Podoficerowie, Żołnierze – dowodzenie Wami było dla mnie zaszczytem. Dziękuję”.

Anna Tunkiewicz – Specjalista ds. Komunikacji w 41. Batalionie Lekkiej Piechoty w Giżycku

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze