Zabrał auto bez wiedzy ojca i spowodował wypadek, w którym zginął 17-letni kolega

0

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na jednej z dróg w gminie Lubawa. Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze, gdzie zastali rozbitego volkswagena, obok którego leżał młody chłopak, a dwie osoby udzielały mu pomocy. Policjanci przystąpili  do reanimacji 17-latka, na miejsce przybyła  także karetka pogotowia.

Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 14-letni mieszkaniec gminy Lubawa bez wiedzy ojca zabrał kluczyki od vw i wybrał się na przejażdżkę ze swoim kolegą. W pewnym momencie na prostym odcinku drogi gruntowej nie dostosował prędkości do warunków drogowych. W konsekwencji stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do jego wywrócenia. W wyniku odniesionych obrażeń 17-letni pasażer poniósł śmierć na miejscu.

Natomiast młody kierowca został przetransportowany do szpitala w Iławie – nie odniósł żadnych obrażeń.

Policjanci z Komisariatu Policji w Lubawie oraz iławskiego ruchu drogowego wspólnie z prokuratorem prowadzili czynności na miejscu tego tragicznego zdarzenia.

W najbliższym czasie młody mieszkaniec gminy Lubawa ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem rodzinnym i nieletnich

KWP Olsztyn

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze