V Ogólnopolskie Zawody Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym

0

Już po raz piąty policjanci z całego kraju będą rywalizować o miano „najlepszego policyjnego wodniaka w kraju”. W szranki staną drużyny reprezentujące wszystkie garnizony. Tym razem zawody odbędą się w Giżycku w dniach 16-18 maja, a ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród laureatom nastąpi w Porcie „Ekomarina”, gdzie zorganizowany zostanie również piknik, na który policjanci serdecznie zapraszają dzieci i młodzież oraz ich opiekunów.

V Ogólnopolskie Zawody Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym w tym roku odbędą się w Giżycku, a o miano najlepszego policyjnego wodniaka będą rywalizowały drużyny reprezentujące wszystkie garnizony w kraju oraz Komendę Stołeczną Policji. Wcześniej takie zawody na Warmii i Mazurach odbyły się w maju 2016 roku na obiektach WSPol w Szczytnie oraz nad jeziorem Czos w Mrągowie.

Podczas pierwszego dnia – w środę 16 maja, funkcjonariusze przystąpią do pierwszej konkurencji – przeprowadzenie „kontroli łodzi”. Konkurencja będzie przeprowadzana na przystani w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodek przygotowań Olimpijskich w Giżycku nad Jeziorem Kisajno. Następnego dnia w Miejskiej Pływalni Krytej w Giżycku zostaną przeprowadzone kolejne konkurencje: „zadania w basenie”, „udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej” oraz „test wiedzy policyjnej”. Ostatniego dnia policjanci będą mogli wykazać się swoimi umiejętnościami na Jeziorze Niegocin, w ostatniej konkurencji jaką jest „rajd łodzią”. Po rozegraniu ostatniej konkurencji i podsumowaniu wyników poszczególnych drużyn, o godzinie 13:00 w Porcie „Ekomarina” w Giżycku nastąpi uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród zwycięzcom.

W czasie kiedy funkcjonariusze będą walczyć w ostatniej konkurencji o miano najlepszego policyjnego wodniaka, w tym czasie przy Porcie „Ekomarina” w Giżycku w godz. od 9:00 do 14:00 odbędzie się piknik służb mundurowych. Na to wydarzenie zapraszamy wszystkich mieszkańców, a przede wszystkim dzieci i młodzież oraz ich opiekunów. Na wszystkich uczniów i przedszkolaków, oprócz solidnej dawki wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w różnych miejscach, będzie czekało m.in. miasteczko ruchu drogowego oraz pokaz sprzętu policyjnego.

Dodatkową atrakcją będzie możliwość zobaczenia „Rajdu Łodzią Policyjną” w trakcie konkurencji rozgrywanych policjantów z całego kraju.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze