Samochód zderzył się z łosiem. Zwierzę nie przeżyło [ZDJĘCIA]

10

Wczoraj (09.11.) na trasie Giżycko-Orzysz doszło do zderzenia pojazdu z łosiem.

Jak relacjonują strażacy z OSP Miłki- “09.11.2017 kilka minut przed godz. 21:00 za miejscowością Konopki Wielkie doszło do kolizji samochodu osobowego z łosiem.Poszkodowany kierowca został przetransportowany przez ZRM do szpitala, potrącony łoś zderzenia nie przeżył. W działaniach udział brało OSP Miłki , JRG Giżycko i OSP Orzysz, które jako pierwsze było na miejscu zdarzenia.”

Spotkania z łosiami na drodze są coraz częstsze i niebezpieczne. To bardzo ciężkie, wysokie zwierzę. W momencie, kiedy samochód w nie wjeżdża, podcina mu nogi i cały tułów łosia może wpaść do wnętrza samochodu.

10 KOMENTARZE

  1. Masz dane z 2016 roku phenix. Obecnie jest ok. 30 000 łosi, z czego 70% warmia-mazury i podlaskie. Kazda klempa ma od 1-2 rocznie. W ciagu najbliszuch dwoch lat bedzie 60 000 łosi. To oznacza masakrę na drogach

  2. Po II Wojnie Swiatowej było w Polsce 40 łosi. Obecnie jest około 20 000. Codziennie jest wypadeķ z udzialem łosia. W miejscu tego zdarzenia jest zakręt. Niestety światło nie zakręca wiec nie możliwości zobacz zwierzaka wcześniej. Jeśli nie ograniczy sie ich populacji to w ciągu najbliższych dwóch lat bedzie ich 30 000, za chwile 40 000. Trzeba bedzie jezdzic z predkoscia do 30km/h. Dzis znow byl wypadek z losiem. Tak bedzie codziennie.

  3. Prawda jest taka , że zwierzę nie wie , że właśnie wyjdzie na ulicę i coś może się wydarzyć , to powinien wiedzieć kierujący jadąc przy lasach czy polach myśląc , że moze wyskoczyć jakieś dzikie zwierzę i zachować jakaś ostrożność czasem z daleka idzie zauważyć świecące się oczy , ale też bywają takie sytuacje znienacka coś wyskoczyło … A myśliwi to do wszystkiego co się rusza to chętnie strzelają , sami sobie w dupę nafaszerujcie ołowiem bo to was jest za duzo i się panoszycie a nie zwierzęta

  4. To nie łosie się ponoszą tylko człowiek, to my odbieramy tym zwierzętom terytorium, nie one nam. Często wystarczy trochę wyobraźni i wolniejsza jazda, żeby uniknąć tragedii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here