Sam zbadaj trzeźwość. Samoobsługowy alkomat w giżyckiej komendzie

0

Przypominamy, że w Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku, zainstalowany jest samoobsługowy alkomat. Osoby, które mają wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, mogą to sprawdzić samodzielnie, bez udziału dyżurującego policjanta. 

Samoobsługowy alkomat mieści się w holu giżyckiej komendy, zainstalowany został przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Giżycku. Jednym z elementów poprawy bezpieczeństwa na drogach jest uniemożliwienie prowadzenia pojazdów pijanym kierowcom, którzy jazdą z „promilami” zagrażają nie tylko swojemu życiu i zdrowiu, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego. W związku z tym policjanci m.in. prowadzą działania „alkohol i narkotyki”, które mają na celu zbadanie na zawartość alkoholu w organizmie jak największej ilości kierujących.

Mamy nadzieję, że kierowcy będą odpowiedzialnie podchodzić do problemu jazdy w stanie nietrzeźwości, ponieważ pomijając aspekty prawne, gdzie kara sięga nawet 2 lat więzienia, to osobę dotykają także inne nieprzyjemności. Wychodząc naprzeciw społeczeństwu, każdy samodzielnie i bezpłatnie jest w stanie upewnić się, czy może wsiąść za kierownicę. Samoobsługowe urządzenie daje kierowcom możliwość szybkiego i dyskretnego sprawdzenia trzeźwości, a także nie odrywa dyżurnych w ich bieżącej pracy.

Zachęcamy wszystkich wątpiących w swój stan trzeźwości kierujących, do sprawdzenia swojej dyspozycji.

KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze