Przestępcza para znowu w akcji. Tym razem ukradli 6 telewizorów

5

Po raz kolejny zatrzymani. Najpierw kradzież alkoholu, a po chwili kradzież 6 telewizorów. 46-latka i 38-latek po tym, jak usłyszeli zarzuty kradzieży alkoholu (czytaj: Kradli drogie alkohole ze sklepów i sprzedawali po „okazyjnych” cenach”), po opuszczeniu jednostki policji dokonali kolejnego przestępstwa. Tym razem ich łupem padły telewizory, które ukradli z pensjonatu znajdującego się na terenie Giżycka. 

Nierozłączna przestępcza para niczego się nie boi.  W czwartek (31 marca) 46-latka i 38-latek ponownie zostali zatrzymani.

Zapewne nie mając płynności w przepływie gotówki, para wpadła na pomysł, że trzeba zarobić, ale się nie narobić. Ich plan był prosty – włamać się do jednego z pensjonatów i zabrać telewizory. Tak też zrobili. Będąc w posiadaniu kodu zapewniającego wejście do budynku, skorzystali z niego i weszli –  przekazują mundurowi z KPP Giżycko. 

Po przeszukaniu pokoi wynieśli z nich 6 telewizorów o łącznej wartości 6 tysięcy złotych. Zanim to uczynili, zajechali na jedną ze stacji paliw, zatankowali, ale nie zapłacili.

4 telewizory upłynnili w jednym z lombardów w Ełku, a dwa wozili ze sobą w samochodzie. Po powrocie do Giżycka 38-latek z telewizorami w aucie spowodował kolizję pod jednym z giżyckich sklepów. Policjanci znając sprawę, szybko skojarzyli czyje to mogą być telewizory i skąd pochodzą – dodają giżyccy funkcjonariusze.

Rozpoznany przez właściciela sprzęt RTV doprowadził do zatrzymania kobiety i mężczyzny. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie parze kolejnych zarzutów kradzieży z włamaniem. Policjanci odzyskali wszystkie telewizory.

Na podstawie zebranych w sprawie dowodów giżycki sąd zastosował wobec 46-latki i 38-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Parze grozi wyższy wymiar kary z uwagi na to, że przestępstwa dokonali w warunkach recydywy.

(źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Zybi

Są lepsi od Leona Zawodowca.

pliz

Leon sprzątał a nie kradł….

Leon

Bonnie & Clyde

BoloJang

haha Mordko miałem to napisać

Roman

Co za duet