Kradli drogie alkohole ze sklepów i sprzedawali po „okazyjnych” cenach

2

Policjanci z Giżycka zatrzymali 46-latkę i jej 38-letniego znajomego, którzy w sklepach na terenie Giżycka wspólnie kradli alkohol. Funkcjonariusze ustalili, że w ostatnim czasie para ukradła alkohol o łącznej wartości ponad 1500 złotych. 

We wtorek (29 marca) dyżurny giżyckiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży w jednym ze sklepów na terenie Giżycka.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego, którzy zatrzymali 46-letnią kobietę podejrzaną o kradzież narzędzi ręcznych w postaci ścisków do bitów o wartości ponad 110 złotych – przekazują funkcjonariusze z KPP Giżycko.

W trakcie czynności wyszło na jaw, że nie jest to pierwsza kradzież kobiety. Wspólnik zatrzymanej siedział w samochodzie i czekał na kolejne łupy, które można byłoby później „upłynnić” po niższej cenie.

W efekcie okazało się, że kobieta i mężczyzna wspólnie dokonali szeregu kradzieży alkoholu w giżyckich sklepach. Z informacji zebranych przez policjantów wynika, że od 25 marca br. co najmniej sześć razy ukradli alkohol. Łącznie wynieśli ze sklepów 13 butelek drogiego alkoholu o wartości ponad 1500 złotych – dodają giżyccy mundurowi 

Wspólnicy przyznali się do przedstawionych im zarzutów, powód kradzieży był jeden – łatwy, szybki zarobek. Alkohol sprzedawali po okazyjnie niskiej cenie.

Teraz odpowiedzą za swoje czyny, ale muszą liczyć się z tym, że kara będzie surowsza, ponieważ przestępstwo popełnili w warunkach recydywy.

(źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
edward

Kradli drogi alkohol a zarobione pieniądze przepijali 🙂

Tadd

Oczywiście naganne. Ale te kradzione to tak średnio drogie.