Prokuratura ujawniła wyniki sekcji zwłok Piotr Woźniaka-Staraka

0

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie ujawniła w środę wyniki sekcji zwłok Piotra Woźniaka-Staraka. Producent filmowy zginął w wypadku na jeziorze Kisajno. Wiadomo już, co było przyczyną jego śmierci.

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie uzyskała z Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku sprawozdanie z oględzin zewnętrznych i sekcji zwłok mężczyzny, który w dniu 18 sierpnia 2019r. uczestniczył w wypadku do jakiego doszło na jeziorze Kisajno. Wynika z niego, że przyczyną zgonu była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa będąca następstwem masywnego urazu czaszkowo-mózgowego, w wyniku działania narzędzia ostrokrawędzistego. Rozmieszczenie i cechy morfologiczne ran wskazują, że najprawdopodobniej powstały one w wyniku zadziałania śruby napędowej łodzi motorowej– informuje Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy prokuratury.

Ponadto badania chemiczne krwi zmarłego wykazały obecność 1,7 promila alkoholu etylowego, zaś badania chemiczne moczu wykazały obecność 2,4 promila alkoholu etylowego- dodaje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Olsztynie 

Nocleg