Policjanci z Giżycka od początku roku otrzymali ponad 80 zgłoszeń od mieszkańców

0

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, za pomocą której, policjanci z KPP Giżycko od początku roku otrzymali ponad 80 zgłoszeń od mieszkańców. 

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy mieszkaniec może podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w jego otoczeniu. Od początku roku policjanci giżyckiej komendy odnotowali ponad 80 naniesionych zagrożeń.

Najczęściej wybieranymi punktami na mapie, które oznaczali mieszkańcy było spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, nieprawidłowe parkowanie, akty wandalizmu oraz przekraczanie dozwolonej prędkości. 

Jechał 104 km/h przez Spytkowo. Mieszkaniec Lublina stracił prawo jazdy [CZYTAJ WIĘCEJ]

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem, którego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców. Informacje, które są prezentowane na mapach uwzględniają nie tylko kategorie przestępstw i wykroczeń, ale i zagrożenia, które w odczuciu mieszkańców mogą negatywnie wpływać na poczucie bezpieczeństwa.

Obsługa mapy została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej skorzystać każdy obywatel.

Każde zgłoszenie zaznaczone na mapie jest weryfikowane przez policjantów. Zachęcamy do rozsądnego korzystania z tego narzędzia i nie powielanie tych samych zgłoszeń lub będących w fazie weryfikacji.

Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji. W takim przypadku należy kontaktować się z numerem alarmowym 112.

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA [ZOBACZ]

(źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze