Pobili i okradli mężczyznę. 20 i 35-latek trafili do aresztu

2

Sąd Rejonowy w Giżycku zastosował tymczasowy areszt wobec dwóch mężczyzn z Giżycka. 20 i 35-latek podejrzani są o rozbój i zniszczenie mienia. Jak ustalili giżyccy śledczy, jeden z mężczyzn dopuścił się popełnienia przestępstwa w warunkach „multirecydywy”. 

Zgłoszenie policjanci Wydziału Kryminalnego otrzymali w niedzielę 4 czerwca.

Dotyczyło ono dokonania rozboju polegającego na użyciu przemocy i zabraniu w celu przywłaszczenia pieniędzy, biżuterii i telefonu o łącznej wartości ponad 12 tys. złotych. Z relacji poszkodowanego wynikało, że nieznani mu dwaj mężczyźni zaatakowali go, kopali i uderzali po całym ciele, doprowadzając do nieprzytomności, oraz zabrali wartościowe rzeczy, które posiadał przy sobie – przekazują funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. 

Policjanci zespołu operacyno-rozpoznawczego przystąpili do ustalenia i zatrzymania podejrzanych. Już następnego dnia (05.06.) na terenie Giżycka został zatrzymany pierwszy ze sprawców.

Okazał się nim 20-letni mieszkaniec Giżycka. Podczas przeszukania mieszkania policjanci odzyskali część pieniędzy. 20-latek został przewieziony do giżyckiej jednostki policji, gdzie został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Funkcjonariusze nadal intensywnie pracowali nad zatrzymaniem drugiego ze sprawców. Był nim znany policji 35-latek z Giżycka, który już wcześniej dopuszczał się przestępstw przeciwko życiu i zdrowi, a także mieniu – dodają mundurowi. 

Ustalenia operacyjne doprowadziły policjantów do Warszawy, gdzie zatrzymali 35-latka. Mężczyzna również trafił do policyjnej celi. W trakcie prowadzonego postępowania okazało się, że 35-latek ma na sumieniu także wybicie dwóch szyb w mieszkaniach na terenie Giżycka.

[CZYTAJ TAKŻEPolicjanci podsumowują długi weekend na wodzie

Po zebraniu całego materiału dowodowego, w tym zeznań pokrzywdzonych, świadków, przeszukania, a także zapisu z monitoringu, policjanci i prokurator wystąpili do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec mężczyzn tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. 35-latek ma już wcześniejsze przestępstwa na sumieniu, za które odbywał karę pozbawienia wolności. Tym razem grozi mu surowszy wymiar kary, przy czym przestępstwo rozboju zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 12 lat.

(KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
mad

Jaka ksywa?

edek

patologia