Pięć ofert w przetargu na budowę obwodnicy Giżycka

2
fot. PTS

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie otworzył oferty w ponownym przetargu dotyczącym projektu i budowy odcinka obwodnicy (ul. Obwodowej) Giżycka. 

W drugim przetargu na projekt i budowę obwodnicy Giżycka w ciągu drogi krajowej nr 59 wpłynęło pięć ofert. Oferenci mogli zgłaszać się do 28 lipca. Najniższą cenę 109,4 mln zł zaproponowała firma Unibep z Bielska Podlaskiego, najwyższą 137,3 mln zł, firma Trakcja z Warszawy. 

Kwota brutto, jaką GDDKiA zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia to nieco ponad 59,4 mln zł. Oznacza to, że oferta z najniższą ceną przekracza kwotę zaplanowaną na inwestycję o prawie 50 mln zł. 

Przypominamy, że poprzedni przetarg został unieważniony, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty również przewyższyła kwotę, którą GDDKiA zamierzała przeznaczyć na rozbudowę obwodnicy Giżycka.

Poznaliśmy chętnych do rozbudowy ul. Obwodowej w Giżycku. Oferty są, ale za drogie? [CZYTAJ ARTYKUŁ] 

Zakres zadania

Istniejąca obwodnica Giżycka (ul. Obwodowa) ma obecnie w większości przekrój jednojezdniowy. Jej rozbudowa będzie kontynuacją zakończonej w 2021 roku inwestycji obejmującej budowę ronda na skrzyżowaniu DK59 z ulicą Świderską wraz z rozbudową istniejącego układu drogowego do przekroju dwujezdniowego na odcinku około 1 km. Planowana inwestycja obejmie kolejne 1,5 km DK59 od wyżej wymienionego ronda w kierunku Wilkas. Będzie to droga klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) o przekroju 2×2 i nośności 11,5 tony na oś. Zakres inwestycji obejmie rozbudowę drogi do przekroju dwujezdniowego, budowę dodatkowych jezdni obsługujących tereny przylegające do obwodnicy, budowę mostu i wiaduktu, przebudowę skrzyżowań oraz budowę i przebudowę chodników i ciągów pieszo-rowerowych.

(PTS)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
assan

Jak zwykle dupa z tyłu, Giżycko dalej będzie zakorkowane, zwłaszcza w okresie urlopowym, wstyd dla włodarzy i GDDKiA Olsztyn

Rojek

Po h. Wydawać pieniędzy ogromne na jakieś przebudowy. Trzeba było od razu robić jak się należy. Zajmijcie się lepiej żebrzącym i starszymi ludźmi co chodzą po mieszkaniach i żebrzą na chleb bandyci