Poznaliśmy chętnych do rozbudowy ul. Obwodowej w Giżycku. Oferty są, ale za drogie?

8

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie otworzył oferty w przetargu dotyczącym projektu i budowy odcinka obwodnicy (ul. Obwodowej) Giżycka. Zgłosiły się cztery firmy, ale szacunki GDDKiA odbiegają jednak od wyliczeń firm, które zdecydowały się na udział w postępowaniu.

Cztery podmioty złożyły oferty w przetargu na projekt i budowę odcinka obwodnicy Giżycka w ciągu drogi krajowej nr 59.

Najniższą cenę – 105,2 mln zł – zaproponowało konsorcjum firm Aldesa Construcciones Polska z Warszawy oraz Aldesa Construcciones z Madrytu, najwyższą – 121,5 mln zł – firma Budimex z Warszawy.

Kwota brutto, jaką GDDKiA zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia to 59,4 mln zł.

Zakres zadania

Istniejąca obwodnica Giżycka (ul. Obwodowa) ma obecnie w większości przekrój jednojezdniowy. Jej rozbudowa będzie kontynuacją zakończonej w 2021 roku inwestycji obejmującej budowę ronda wraz z rozbudową DK59 do przekroju dwujezdniowego na odcinku około 1 km.

Planowana inwestycja obejmie kolejne 1,5 km DK59 od wyżej wymienionego ronda w kierunku Wilkas. Będzie to droga klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) o przekroju 2×2 i nośności 11,5 tony na oś.

Zakres inwestycji obejmie rozbudowę drogi do przekroju dwujezdniowego, budowę dodatkowych jezdni obsługujących tereny przylegające do obwodnicy, budowę mostu i wiaduktu, przebudowę skrzyżowań oraz budowę i przebudowę chodników i ciągów pieszo-rowerowych.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Ryby

W Giżycku obwodnica sklejana i tak wszystkie smrody z samochód jadących niby obwodnicą zatruwają miasto. Faktycznie powinna przebiegać poza miastem to wówczas nazwać można obwodnicą. A tak tiry walą przez Mazury cud natury.

Mieszkaniec

A Ty zapewne jesteś z warszaffki lub innego regionu i chciałbyś przyjechać i zobaczyć cud natury…. My mieszkańcy chcemy się normalnie poruszać po mieście i poza nim, mieć cywilizowane drogi Panie ekologu

Seth

Jestem z Giżycka i pojąć nie potrafię, skąd tu jest taki ciągle problem z obwodnicą. Niedalekie Mrągowo posiada super obwodnicę, zrobioną raz a do końca. A tutaj tyle lat i nie można zrobić nic porządnie. Następny kawałek to jakiś żart. A co w drugą stronę na Bystry. A co ze skrzyżowaniem na Sulimy gdzie jest rzeźnia z wyjazdem. Burmistrz zamiast betonować miasto nad jeziorem i wyprzedawać co się da, powinien wziąść się za lobbowanie u władz krajowych za całościowym projektem zrobienia obwodnicy jak to właśnie miało miejsce w Mrągowie!! Żenada!!!

Ktoś

Dokładnie. W Ełku też obwodnica piękna i potrafili zrobić, a u nas tego 1 km nie zrobią za 10 lat. A gdzie reszta obwodnicy, która liczy pewnie około 8 km

WM

Faktycznie dziwna ta przebudowa obwodnicy, dla przykładu obwodnicę Nowego Miasta Lubawskiego o długości 16km, przez bardzo trudny teren wybudowano w ciągu 2 lat!!! To nawet krócej jak u nas w Giżycku budowa ronda. Można, można…

assan

A GDZIE DOFINANSOWANIE Z UNII

I co teraz?

No i po rozbudowie. Przecież do najniższej oferty brakuje prawie drugie tyle ile chcą przeznaczyć na rozbudowę

Baran

Teraz będzie 2 przetarg i dziwnym trafem najtańsza oferta będzie opiewała na prawie 59.5 mln zł