Mieszkańcy powiatu giżyckiego zatrzymani przez SG. Odpowiedzą za posiadanie papierosów z przemytu

1

56-letni mężczyzna i 28-letnia kobieta usłyszeli zarzuty nabywania i posiadania papierosów z przemytu, które miały trafić na polski rynek. Mieszkańcy powiatu giżyckiego, którzy już wcześniej byli karani za przemyt, poniosą odpowiedzialność karno-skarbową. Ponadto mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i ucieczkę.

W minionym tygodniu funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zakończyli czynności wyjaśniające i skierują akt oskarżenia do sądu przeciwko parze, która po raz kolejny przewoziła papierosy z przemytu.Pierwsze zatrzymanie miała miejsce 18 kwietnia br. na trasie Kętrzyn–Mrągowo. Okazało się, że na tylnym siedzeniu toyoty oraz w bagażniku znajdują się nielegalne papierosy. Podróżni przewozili prawie 90 tys. sztuk papierosów bez akcyzy. Do nielegalnego towaru wówczas przyznała się 28-latka.

Trzy tygodnie później, mieszkańcy powiatu giżyckiego podróżowali mercedesem wyładowanym wyrobami tytoniowymi bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy. Na trasie Kętrzyn-Giżycko patrol Straży Granicznej przystąpił do zatrzymania pojazdu. Kiedy 56-letni kierowca zobaczył sygnały do zatrzymania się, natychmiast skręcił w boczną drogę.

Po przejechaniu kilku kilometrów uciekający porzucili samochód. Patrol zatrzymał kobietę, natomiast mężczyzna zbiegł.  Okazało się, że w aucie znajduje się prawie 67 tys. sztuk papierosów z przemytu. 28-latka przyznała, że nielegalny towar należy do jej partnera. Wyjaśniła funkcjonariuszom SG, ze ich celem była dystrybucja papierosów. Wszczęto poszukiwania kierowcy, który był znany funkcjonariuszom SG. Po kilku dniach ukrywający się mężczyzna zgłosił się do Warmińsko-Mazurskiego OSG w celu złożenia wyjaśnień.

Oboje usłyszeli zarzuty nabywania, posiadania papierosów z przemytu, które trafić miały na polski rynek. Łącznie zabezpieczono wyroby akcyzowe o szacunkowej wartości 110 tys. zł. Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

(kliknij w zdjęcie aby powiększyć)

Źródło: WMOSG 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Palacz

Ile towaru. Zapas na całe życie