Kolejny atak oszustów. Mieszkańcy powiatu stracili blisko 13 tys. złotych

0

Policjanci ponownie ostrzegają przed oszustami, którzy posługując się różnego rodzaju metodami, usiłują wyłudzić pieniądze. Tym razem mieszkanka powiatu straciła blisko 7 tys. złotych na jednym z portali internetowych, a 65-letni mężczyzna uwierzył w historię o synu potrzebującym pieniędzy.

W ostatnim czasie możemy zauważyć wzmożoną aktywność oszustów. Kilka dni temu pisaliśmy o seniorze, który padł ofiarą przestępców i stracił ponad 82 tys. złotych – 71-letni mieszkaniec powiatu padł ofiarą oszustów. Myślał, że pomaga synowi. [CZYTAJ ARTYKUł]

Niestety, minęło kilka dni, a oszuści ponownie wyłudzili pieniądze od mieszkańców naszego powiatu. Przestępcy podszywają się pod policjantów lub pracowników banku, pod najbliższych członków rodziny, bądź udają zainteresowanych kupnem przedmiotów. 

W przypadku 65-letniego mieszkańca powiatu przestępca podawał się za syna. Oszust za pomocą komunikatora twierdził, że jest synem mężczyzny i potrzebuje większej kwoty pieniędzy. Podczas rozmowy mówił o tym, że ma uszkodzony telefon i pisze z innego numeru. 65-latek uwierzył rzekomemu „synowi” i dokonał dwóch przelewów na łączną kwotę 6 tys. złotych.

W inny sposób została oszukana kobieta, która na jednym z portali wystawiła przedmiot na sprzedaż. Otrzymała od potencjalnie zainteresowanej zakupem link do strony, na której wpisała dane swojej karty. Po kilkunastu minutach okazało się, że z jej konta dokonano dwóch wypłat na kwotę 7 tys. złotych.

Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę. Przypominamy, że policjanci nigdy nie informują o szczegółach prowadzonych przez siebie działań i nie proszą o przekazanie pieniędzy. W przypadku udzielenia wsparcia finansowego drugiej osobie zadzwońmy i upewnijmy się, że faktycznie dana osoba prosiła nas o pomoc. Uważajmy również w sytuacjach sprzedaży przedmiotów i nie „klikajmy” w przesłane linki.

(KPP Giżycko)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze