Jak uchronić się przed kolejnymi podwyżkami cen prądu?

1

Pod koniec 2017 roku Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził kolejną podwyżkę cen energii. To oczywiście przekłada się na podwyższenie rachunków. Nie ma złudzeń, ceny nadal będą rosły. W Polsce ciągle króluje węgiel, mimo że jego wydobycie jest drogie, a elektrownie zanieczyszczają powietrze. Jest jednak sposób, aby nie tylko obniżyć rachunki, ale też wpłynąć na zmniejszenie węglowych zanieczyszczeń.

Dobrym rozwiązaniem jest instalacja inteligentnego systemu fotowoltaicznego na dachu domu. Taki zestaw nie tylko produkuje darmowy prąd zasilając urządzenia, ale jest ekologiczny, bo ogranicza smog.

Jak odzyskać wpływ na rachunki i środowisko

Jeśli posiadacz zestawu fotowoltaicznego wyprodukuje więcej prądu niż zużywa, jego prąd wpłynie do sieci zasilając inne domy. On sam zaś odbierze aż 80 procent z ilości energii, jaką wcześniej oddał. Stanie się to w momencie, gdy będzie potrzebował zasilania z sieci, na przykład w nocy.

Rachunki spadają nie tylko, gdy instalacja pracuje, a właściciel instalacji zużywa prąd, ale też wtedy, gdy „wypracowała” więcej, niż było to potrzebne – mówi Bartosz Iwicki, główny projektant Stilo Energy, firmy zajmującej się inteligentną fotowoltaiką. – Dla wielu klientów ważne jest tez to, że dzięki ich dachowej elektrowni, ta węglowa produkuje mniej prądu. Wygrywa więc także środowisko.

Pogoda to nie przeszkoda

Na rynku dostępnych jest wiele firm oferujących panele fotowoltaiczne. Jednak nie wszystkie dopasowują instalacje do danego regionu. Stilo Energy zapewnia system zarządzania energią słoneczną dostosowany do polskich warunków atmosferycznych. Inteligentnemu zestawowi fotowoltaicznemu nie przeszkadza zła pogoda, pracują one od rana do zmroku, nie tylko w słońcu.

Nasz system zaczyna pracę wcześniej niż przeciętny na rynku i kończy ją później – mówi Bartosz Iwicki ze Stilo Energy. – Został tak zaprojektowany właśnie z uwagi na polskie chłodne poranki i zmierzchy. Pomaga w tym zaprojektowany przez polskich inżynierów i produkowany w naszym kraju falownik, stanowiący centralny element systemu.

Rata lepsza niż rachunek. Zwrot z inwestycji lepszy niż lokata.

System może być sfinansowany kredytem, a rata ta jest bliska kwocie, jaką trzeba zapłacić za rachunek tradycyjnemu dostawcy za prąd. Stopa zwrotu z inwestycji jest o wiele atrakcyjniejsza niż oprocentowanie dostępnych na rynku lokat. Warto więc zamienić rachunki za energię na niską ratę kredytu.

Oczywiście nadal pozostanie rachunek za prąd, ale będzie on wielokrotnie niższy – dodaje ekspert Stilo Energy. – Dlatego warto zainwestować, aby nie bać się rosnących rachunków i oszczędzać, jak tylko pojawia się światło dnia.

Monitoruj i zarządzaj

Instalacja została zaprojektowana w taki sposób, by domownik mógł zarządzać produkcją i zużyciem energii. Aby wiedział, ile energii wytwarza, czy i jaką ma nadwyżkę i ile zużywają sprzęty. Jest to monitorowane zdalnie, nawet przez aplikację w telefonie. Co więcej, instalacja jest monitorowana także przez Stilo Energy, by w razie potrzeby zareagować jak najszybciej.

Dbamy o to, by nasi klienci mogli zarządzać swoją energią, chodzi przecież o niebagatelne wydatki – dodaje Bartosz Iwicki – Stąd nasi klienci będą dostawać porady na temat jeszcze lepszego zarządzania własną energią. Czasem nawet prosta rzecz, jak wymiana przestarzałej zamrażarki, pozwoli zaoszczędzić spore pieniądze.

Gwarancja na 25 lat, a instalacja zwraca się w 6 do 8 lat

Gwarancja jest jedną z kluczowych kwestii, które należy przeanalizować przed zakupem systemu. Oferta Stilo Energy to aż 25 lat gwarancji na efektywność paneli fotowoltaicznych. Według ekspertów, dzięki darmowej energii elektrycznej instalacja zakupiona na kredyt zwraca się po 8 latach, a bez kredytu – po 6. Wydajność paneli to aż 30 lat, zatem przez 24 lata prąd staje się zyskiem. Czystym dla klienta i dla środowiska.

Skontaktuj się z doradcą:

Maciej Wilkosz – 573 445 776

 

 

 

Stilo Energy S.A.

Mail: biuro@stiloenergy.pl

Infolinia: 799 39 98 98

www.stiloenergy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
kajot

a ja polecam zmiane dostawcy energii elektrycznej jako sposob na obnizenie rachunkow za prad. sam przenioslem sie do Axpo i jestem bardzo zadowolony. przy porownywalnym zuzyciu pradu place duzo mniej 🙂