Olsztyński oddział GDDKiA unieważnił przetarg na rozbudowę obwodnicy Giżycka na drodze krajowej nr 59. Złożone oferty były zbyt drogie. 

Przetarg dotyczył projektu i rozbudowy odcinka obwodnicy Giżycka w ciągu drogi krajowej nr 59. Rozbudowa miała być kontynuacją zakończonej w 2021 roku inwestycji obejmującej budowę ronda wraz z rozbudową DK59 do przekroju dwujezdniowego na odcinku około 1 km. Inwestycja miała objąć kolejne 1,5 km DK59 od wyżej wymienionego ronda w kierunku Wilkas.

Czytaj też: Poznaliśmy chętnych do rozbudowy ul. Obwodowej w Giżycku. Oferty są, ale za drogie?

Oferty w postępowaniu przetargowym zostały otwarte w listopadzie 2022 r. Zgłosiły się cztery firmy. Najniższą cenę – 105,2 mln zł – zaproponowało konsorcjum firm Aldesa Construcciones Polska z Warszawy oraz Aldesa Construcciones z Madrytu, najwyższą – 121,5 mln zł – firma Budimex z Warszawy.

Kwota, jaką GDDKiA zamierzała przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia to 59,4 mln zł.

Unieważniamy postępowanie, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamierzamy przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Nie mamy możliwości zwiększenia tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty – informuje GDDKiA.

W najbliższym czasie ma być ogłoszone kolejne postępowanie na realizację tego zadania.

Planujemy kolejny przetarg, wystąpimy o zwiększenie kwoty na realizację. Przygotowujemy właśnie nowy kosztorys. Przewidujemy, że ogłoszenie przetargu będzie możliwe w kwietniu – przekazał portalowi Gizycko.info Karol Głębocki z GDDKiA w Olsztynie.

PTS

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
ggggg

GDDKiA myślą, że znajdą frajera…

Szuler

Kto tu przytula szelesty ?Czyzby Timur z swoja grupa?

Tak to widzę

Czemu mnie to nie dziwi? W Giżycku wszystko idzie opornie. Ełk, Mrągowo mają obwodnicę po kilka km. U nas z odcinkiem 1 km będzie problem przez najbliższe lata

Tadd

Ale co Giżycko ma do tego ? Przetarg ogłosiła GDDKiA. Widać jakich tam mają fachowców od kalkulacji kosztów.

Meery

no ale żeby to aż tak zaniżyć wycenę? Myśleli, że za pół darmo ktoś to będzie robił?