Długi weekend na drogach regionu. Było bezpieczniej niż rok temu

1

Mniej wypadków, zabitych i rannych niż przed rokiem. Więcej kolizji i nietrzeźwych kierujących – tak wygląda wstępne podsumowanie długiego weekendu na drogach naszego regionu.

Od środy – 30 maja policjanci ruchu drogowego prowadzili działania „Bezpieczny weekend – Boże Ciało”. Przez kolejne wolne dni aż do późnego niedzielnego wieczora dbali o bezpieczeństwo na drogach naszego województwa. Podczas działań zwracali uwagę na przekroczenia prędkości. Niestety podczas działań odnotowano ponad 1300 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. Policjanci odnotowali ponad 100 przypadków niestosowania środków brd w pojazdach ( pasy bezpieczeństwa, foteliki samochodowe dla dzieci). Funkcjonariusze zatrzymali ponad 80 dowodów rejestracyjnych pojazdu – powodem był zły stan techniczny aut.

Policjanci reagowali na wszystkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym. W ciągu 5 dni policyjnych działań na warmińsko-mazurskich drogach skontrolowali 4324 pojazdy. Wszystko  po to, by to był spokojny weekend. Ze wstępnych podsumowań wynika, że było bezpieczniej niż podczas ubiegłorocznego długiego weekendu czerwcowego. Odnotowano mniej wypadków drogowych, mniej ofiar śmiertelnych i rannych. Wzrosła liczba kolizji drogowych oraz liczba ujawnionych nietrzeźwych kierujących.

KWP Olsztyn

1
Dodaj swój komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Obserwujący
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
kiko Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowsze najstarsze najwięcej głosów
Powiadom o
kiko
Gość
kiko

bezpieczniej bo co bo wolniej? policja swietuje co to oni nie zrobili, a prawda jest taka, ze przy ich kontrolach to madrzy kierowcy sobie yanosika wlaczyli a dopolicji się szeroko uśmiechali