Długi czerwcowy weekend na drogach Giżycka i powiatu giżyckiego

0

Od czwartku do niedzieli na terenie powiatu giżyckiego doszło do 1 kolizji. W tym czasie nie odnotowano żadnego wypadku drogowego. Funkcjonariusze zatrzymali 1 kierowcę, który zdecydował się wsiąść za kierownicę po alkoholu. 54 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość – podsumowują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. 

Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z głównych celów, jakie stawiają przed sobą giżyccy policjanci. Ilość lokalnych dróg z połączeniem z głównymi trasami powoduje, że wśród setek kierowców, nadal są osoby naruszające przepisy prawne. Aby wyeliminować zagrożenie, jakie stanowią tacy kierowcy, policjanci codziennie prowadzą skuteczne kontrole drogowe. Tak było również podczas minionego weekendu czerwcowego.

Od czwartku do niedzieli na terenie naszego powiatu miała miejsce 1 niegroźna kolizja. W tym czasie nie doszło do żadnego wypadku drogowego. W ręce policjantów wpadł 1 kierowca pod wpływem alkoholu, a 54 przekroczyło dozwoloną prędkość. Dwóch kierowców przekroczyło prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym co skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy i wysokim mandatem.

[CZYTAJ TAKŻE – Pobili i okradli mężczyznę. 20 i 35-latek trafili do aresztu]

Wśród 73 kierowców przebadanych na stan trzeźwości, jeden z nich miał blisko 0,5 alkoholu w organizmie. Kierowca został zatrzymany do kontroli na terenie Giżycka w czwartek (8 czerwca) tuż przed godziną 23:00.

Mundurowi zatrzymali również nietrzeźwego kierowcę hulajnogi elektrycznej, który doprowadził do zderzenia z rowerzystą. Za kierownicą hulajnogi stał 48- latek, który „wydmuchał” ponad 1,5 promila.

Funkcjonariusze ponadto nałożyli na 5 kierowców mandaty karne za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz zatrzymali 1 dowód rejestracyjny za niewłaściwy stan techniczny pojazdu.

(KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze