Drużyna MTS Giżycko

W rozegranym w sobotę, 19 marca meczu ligi wojewódzkiej młodziczek MTS Giżycko pokonało UKS SP Rozogi 40:33.

Mecz od początku zdominowały zawodniczki MTS-u (4:0 w piątej minucie), mimo wszystko zawodniczki z Rozóg goniły wynik. Dobrze zorganizowana obrona i szybkie kontry giżyckich szczypiornistek doprowadziły do wyniku 19:13 na koniec pierwszej połowy.

W drugiej części spotkania giżycczanki tylko powiększały przewagę i mecz zakończył się wynikiem 40:33. Na uwagę zasługuje fakt, że MTS gra bez nominalnej bramkarki i w bardzo mocno okrojonym składzie, dlatego cały zespół zasługuje na wielkie brawa.

-Magda Radzewicz-3

Natomiast w niedzielę, 20 marca meczem MKS Truso Elbląg -UKS Jaćwingowie Gołdap (28:20) zakończyły się rozgrywki Warmińsko-Mazurskiej Ligi Juniorek Młodszych, w których MTS Giżycko zajęło drugie miejsce w tabeli i tym samym zakwalifikowało się do 1/16 Mistrzostw Polski. Trzon zespołu to uczennice klasy mistrzostwa sportowego w II LO w Giżycku, gdzie trenerem jest p. Janusz Świętoń.