ZSKŚiA z Certyfikatami Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty

0

30 listopada 2022 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczystość wręczenia szkołom i placówkom oświatowym wyróżnień Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w propagowaniu w społeczności szkolnej wiedzy z zakresu ekologii, historii i promowania bezpieczeństwa. Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku otrzymał dwa Certyfikaty „Szkoła Przyjazna Środowisku” i „Szkoła Wierna Dziedzictwu”.  Koordynatorami działań, które przyczyniły się do tego podwójnego sukcesu byli  Magdalena Czaus, Halina Czarnecka, Violetta Arian i Andrzej Arian.

Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu to szkoła kładąca nacisk na wysoki poziom świadomości dbania o środowisko naturalne i stawiania na zrównoważony rozwój. Za teorią idą również działania praktyczne związane z codzienną edukacją, nie tylko uczniów, ale także mieszkańców Giżycka, pielęgnacja już istniejących obiektów przyrodniczych oraz  wdrażanie nowych projektów.

Ilość i jakość inicjatyw podejmowanych przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły jest imponująca. Oprócz tych podstawowych, jak segregacja śmieci w szkole, należy wymienić również łąkę kwietną i ogród przyszkolny przyjazny zapylaczom, współpracę z wydziałem środowiska i tworzeniem dla mieszkańców miasta ogrodu społecznego.

Wiedza ekologiczna idzie w parze z ogromną wrażliwością i świadomością historyczną uczniów naszej szkoły, czego potwierdzeniem jest uzyskanie, już po raz drugi, Certyfikatu „Szkoła Wierna Dziedzictwu”

Dzięki współpracy z OBEN IPN w Białymstoku, Gdańsku i Delegaturą IPN w Bydgoszczy w ZSKŚiA odbywały się wystawy tematyczne, wygłaszane były prelekcje przez przedstawicieli IPN-u, wyświetlane filmy z najnowszej historii Polski.

Młodzież pogłębiała swoją wiedzę na temat dziejów państwa polskiego oraz historii współczesnej, nie tylko uczestnicząc w ogólnopolskich konkursach historycznych, konkursach plastycznych i literackich o tematyce historycznej, ale także podejmując działania lokalne, np. upamiętnianie kolejnych rocznic wprowadzenia stanu wojennego w Polsce czy wspomnienia o Żołnierzach Wyklętych.

Efektem działań podejmowanych przez naszych szkolnych pasjonatów historii  jest szerzenie wiedzy nie tylko wśród młodzieży, ale także osób dorosłych na tematy nie tak przecież odległe, bo dotyczące okresu powojennego na Warmii i Mazurach.

Certyfikaty „Szkoła Przyjazna Środowisku” i „Szkoła Wierna Dziedzictwu” przekazane zostały na ręce wicedyrektora Dariusza Radziulewicza i koordynatorów przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty Marka Krzysztofa Nowackiego, który pogratulował wyróżnienia i podziękował za wkład pracy włożony w szerzenie wiedzy w zakresie ekologii oraz historycznej nie tylko wśród młodzieży szkolnej, ale również w środowisku lokalnym.

Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze