Zrobił zakupy za ponad 900 zł i nie chciał zapłacić

0

Policjanci interweniowali wobec pewnego klienta sklepu, który zrobił zakupy na kwotę ponad 900 złotych, ale nie chciał zapłacić rachunku. Okazało się, że był nietrzeźwy, a „wejście do sklepu” było dla niego „wyjściem”. 

Do tego zdarzenia doszło w środę (20.01.2021 r.) w jednym z marketów na terenie Giżycka. Policjanci otrzymali informację, że pewien mężczyzna biorąc z półek co popadnie zrobił większe zakupy, ale nie chciał za nie zapłacić. Po minięciu kas i pokonaniu drzwi „wejściowych” do sklepu został ujęty przez ochronę.

Już na samym początku interwencji policjanci wyczuli od mężczyzny zapach alkoholu. 26-latek zbytnio nie tłumaczył swojego zachowania. Oświadczył krótko, że zakupy zrobił dla dzieci z domu dziecka, ale faktycznie za nie nie zapłacił. W koszu znajdowały się artykuły spożywcze, chemiczne, książki, miska dla psa. Samych cukierków było na kwotę 200 złotych, a całość towaru opiewała na kwotę ponad 900 złotych. Jedynym wyjściem policjantów było zatrzymać 26-latka do wytrzeźwienia i oczywiście wyjaśnienia sprawy.

Dzisiaj (21.01) po wytrzeźwieniu mieszkaniec gminy Giżycko usłyszał zarzuty kradzieży cudzego mienia. Podczas przesłuchania nie potrafił uzasadnić swojego zachowania, oświadczył krótko „byłem pijany, nie wiem dlaczego kradłem”. Jest to kolejny czyn młodego mężczyzny.

Teraz ze swojego postępowania wytłumaczy się przed sądem.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze