Zrób sobie Dzień na U” – darmowe badania profilaktyczne dla mieszkańców Giżycka

4

Już 13 czerwca mieszkańcy Giżycka będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, jak USG piersi, tarczycy czy jąder, oraz dokonać darmowego przeglądu dermatologicznego znamion.

Akcja „Zrób sobie Dzień na U”, którą organizuje Fundacja Rak’n’Roll, odbędzie się w godzinach 10:00 -18:00 na Placu Piłsudskiego. Partnerem wydarzenia jest firma Nationale-Nederlanden, a patronem medialnym TVP3 Olsztyn. Akcja została objęta Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Giżycka.

Fundacja Rak’n’Roll wraz z partnerem społecznym wydarzenia – Nationale-Nederlanden – zapraszają mieszkańców Giżycka, aby potwierdzili swoje zdrowie. Bezpłatne konsultacje medyczne to wspaniała okazja, by zadbać o profilaktykę. Badania odbędą się na Placu Piłsudskiego.

Po raz kolejny ruszamy w trasę, by zachęcić ludzi do potwierdzania swojego zdrowia. Profilaktyka powinna stać się dla nas naturalnym nawykiem, jak umycie zębów czy nałożenie kremu. Udostępnienie darmowych badań USG tarczycy, piersi i jąder, a także bezpłatnego badania znamion, to szansa na dotarcie do osób, które z różnych przyczyn nie wykonują regularnie badań profilaktycznych – mówi Olga Myślińska z Fundacji Rak’n’Roll.

Zapisy na badania rozpoczną się na pół godziny przed ich startem, a o możliwości wzięcia udziału decydować będzie kolejność rejestracji. Ważne, by chętne osoby miały przy sobie dokument tożsamości. Liczba miejsc jest ograniczona! Każdego dnia w medbusie wykonanych zostanie do 105 badań USG oraz do 35 dermatologicznych badań znamion. Chętne osoby będą mogły też nauczyć się na specjalnych fantomach, jak prawidłowo wykonywać samobadanie piersi i jąder.

Zdrowie jest jedną z nadrzędnych wartości, o którą powinniśmy dbać. Jedną z najczęstszych wymówek przeprowadzania regularnych badań jest brak czasu czy zajmowanie się innymi czasochłonnymi obowiązkami. Jako partner akcji „Zrób sobie Dzień na U”, chcemy uświadamiać o tym, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna. Liczymy, że dzięki akcji wiele osób w północno-wschodniej Polce będzie miało możliwość skorzystać z bezpłatnych badań i zacznie budować ważny nawyk regularnego potwierdzania swojego zdrowia – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, dyrektorka komunikacji korporacyjnej i rzeczniczka prasowa Nationale-Nederlanden.

Badaniami mogą zostać objęte tylko osoby pełnoletnie.

(info. prasowa) 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Twój podpis*

Pewnie będą badać ci sami, co szczepili na… :p

Opinie

Można wiedzieć czy to będą prawdziwi medycy badać a jeśli nie to kto?

Mrukwa

Grodzki , Arlukowicz w ekipie .

Westt

Brawo! On.