Zostawiła 7-miesięczne dziecko i poszła się napić

1

Policjanci interweniowali wobec 20-letniej matki, która zostawiła swoje 7 miesięczne dziecko w mieszkaniu nie informując nikogo o wyjściu. Kobieta do mieszkania wróciła po godzinie od momentu podjęcia interwencji. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miała blisko 1 promil alkoholu. 

W czwartek (23.09) o godzinie 18:40 policjanci zostali poinformowani o tym, że 20-letnia kobieta prawdopodobnie jest pijana i zostawiła swoje 7 miesięczne dziecko w mieszkaniu nie informując nikogo, że wychodzi.

Kiedy policjanci pojechali do wskazanego mieszkania w Giżycku zastali w nim 17-letniego chłopaka oraz leżące w łóżeczku 7 miesięczne dziecko. W rozmowie z 17-latkiem ustalili, że matka dziecka była w mieszkaniu jeszcze około godz. 17:00, chłopak w tym czasie był w swoim pokoju i słuchał przez słuchawki muzyki – przekazują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku

17-latek nie wiedział, że został z małym dzieckiem, ponieważ nikt go o tym nie informował. Kiedy się zorientował, że jest sam z dzieckiem, powiadomił o tym sąsiadkę, ponieważ nie był w stanie opiekować się tak małym dzieckiem.

Do mieszkania 20-letnia matka wróciła po godzinie od momentu podjęcia interwencji. Wszystko wskazywało na to, że jest pijana. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że miała blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

Okazało się także, że już przed wyjściem z mieszkania 20-latka była pod wpływem alkoholu.

Zamiast opiekować się dzieckiem, postanowiła pójść się napić, bo to było dla niej ważniejsze. Z uwagi na stan nietrzeźwości 20-letniej matki i braku osoby, która zajęła by się dzieckiem, chłopiec trafił do placówki opiekuńczej – dodają funkcjonariusze z KPP Giżycko

Teraz sytuacją 20-letniej matki i jej 7 miesięcznym dzieckiem zajmie się sąd rodzinny.

(źródło: KPP Giżycko ich/kh)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
:(

Brak słów 🙁