Zostań żołnierzem na jeden dzień

2

17 sierpnia zostań żołnierzem 15. GBZ na jeden dzień – kolejny etap kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”

Nie jesteś żołnierzem, ale myślisz o służbie w szeregach Wojska Polskiego? Chcesz sprawdzić swoją kondycję albo zobaczyć jak ćwiczą żołnierze? Masz ukończone 18 lat i dobry stan zdrowia?

W te wakacje, Ministerstwo Obrony Narodowej otwiera bramy koszar dla sympatyków wojska. W ramach kolejnego etapu kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” od 13 lipca do 24 sierpnia, w każdą sobotę w wybranych jednostkach wojskowych istnieje niepowtarzalna możliwość wstąpienia do Wojska Polskiego na jeden dzień.

Jedną z jednostek biorących udział w kampanii jest 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 17 sierpnia 2019 r.

W trakcie jednodniowych zajęć, które odbędą się w godzinach 10.00 – 19.00. na obiektach 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej uczestnicy będą mieli okazję m.in. wziąć udział w szkoleniu strzeleckim z wykorzystaniem systemu szkolno-treningowego do broni strzeleckiej – ŚNIEŻNIK, nauczyć się czytania mapy, udzielania pomocy przedmedycznej, poznać sprzęt wojskowy, rywalizować w biegach zespołowych, ćwiczyć rzut granatem oraz naukę celowania. Ponad to poznać elementy kursu SPARTAN organizowanego w 15. GBZ, którego głównym celem jest wyrobienie nawyków bezpiecznego posługiwania się bronią podczas dynamicznych sytuacji taktycznych.

W  dniu szkolenia każdy będzie mógł dowiedzieć się, co trzeba zrobić żeby wstąpić do wojska. W punktach rekrutacyjnych znajdziecie informacje na temat wojskowej oferty edukacyjnej. Czekamy na  Was.

Źródło: 15GBZ

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
lokalny

Należy dodać że w szkoleniu będzie obowiązkowe robienie łaski krowiarzom.

turysta

lokalny! nie bierz już więcej tego szczurzego gie w zalewie domestosu! zrezygnuj w te upały z obcisłej czapeczki oraz stringów.