Została oszukana metodą na „amerykańskiego żołnierza”. Straciła 160 tys. złotych

5

Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich o czujność oraz rozsądek, jeśli chodzi o przelewanie pieniędzy i nawiązywanie kontaktów na portalach społecznościowych.

Do Komendy Powiatowej Policji w Piszu zgłosiła się mieszkanka miasta informując, że została oszukana przez amerykańskiego żołnierza na kwotę 160 000 złotych.

Z relacji zgłaszającej wynikało, że kilka miesięcy temu na portalu społecznościowym poznała mężczyznę podającego się za amerykańskiego żołnierza przebywającego na misji w Jemenie. Po pewnym okresie znajomości, kiedy wojskowy zdobył już zaufanie mieszkanki Pisza, poprosił ją o przysługę. Miała ona polegać na tym, że na jej adres wyśle paczkę z pieniędzmi. Tłumaczył to tym, że nie ma żadnej rodziny, ani znajomych, do których mógłby ją wysłać. Kobieta zgodziła się pomóc znajomemu.

Kiedy przesyłka została już nadana otrzymała wiadomość z firmy kurierskiej, że trzeba dokonać wpłaty 2450 euro na konkretne konto. Mieszkanka Pisza wpłaciła wymaganą sumę, o czym poinformowała amerykańskiego żołnierza. Ten uspokoił ją i wyjaśnił, że wszelkie koszty, które będzie musiała pokryć odda jej z pieniędzy znajdujących się w paczce.

Za jakiś czas kobieta otrzymała drugą wiadomość od firmy kurierskiej o konieczności wpłaty 10 500 euro celem weryfikacji danych. Następna wymagana wpłata wynosiła 7000 euro i jeszcze jedna w wysokości 15 000 euro, co podyktowane było opłatą m.in. celników i ochrony antyterrorystycznej. W ten sposób mieszkanka Pisza dokonała czterech przelewów na kwotę 34 950 euro, czyli 160 000 złotych.

Zgłosiła sprawę na policję dopiero wtedy, kiedy dostała jeszcze jedną wiadomość z informacją od firmy kurierskiej, że paczka została otwarta na granicy i jest w niej bardzo duża suma pieniędzy. W związku z tym trzeba jeszcze opłacić cło w kwocie 25 000 euro. Wówczas mieszkanka Pisza zorientowała się, że padła ofiarą oszusta i straciła niebagatelną sumę pieniędzy.

Policjanci apelują do wszystkich o zachowanie ostrożności, czujności i zdrowego rozsądku, jeśli chodzi o przelewanie pieniędzy dla osób, które poznaliśmy za pośrednictwem portali społecznościowych. 

(źródło: KPP Pisz)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Pit
Pit
28 listopada 2021 18:32

Haaaaahhhhaaaaaaa. Dobre. Kolejna naiwna niewiasta. Jednak głupich nie sieją :):):)

Westt
Westt
26 listopada 2021 19:52

Głupich nie sieja ! Widocznie te pieniądze jej niepotrzebne.

leszek z baru
leszek z baru
25 listopada 2021 17:36

brawo dla tej Pani
…szacuneczek

Wyimaginowany
Wyimaginowany
25 listopada 2021 16:30

Nagroda Darwina 2021 wędruje do pani z Pisza.