Został zatrzymany w miejscu wskazanym przez mieszkańców. Stracił prawo jazdy i otrzymał mandat

0

26-letni kierowca został zatrzymany przez policjantów w miejscu, które wcześniej było już wielokrotnie wskazywane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. 

W czwartek (25.11) w miejscowości Pieczarki policjanci ruchu drogowego kontrolowali prędkość pojazdów w miejscu, które zostało wskazane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako miejsce zagrożone wykroczeniem przekraczania prędkości przez kierujących.

Około godziny 12:00 miernik prędkości używany przez policjantów wskazał, że zbliżający się pojazd jedzie z prędkością przekraczającą dopuszczalną o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego dacią do kontroli drogowej. 26–letni mieszkaniec Giżycka nie kwestionował tego, że popełnił wykroczenie. Mundurowym tłumaczył, że bardzo spieszył się do pracy i stąd to roztargnienie – przekazują policjanci z KPP Węgorzewo 

Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych i 10 punktami karnymi. Z uwagi na fakt, że kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy.

Głównym celem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jest poprawa bezpieczeństwa i porządku publicznego poprzez włączenie obywateli w wybrane działania policji oraz wymiany informacji z mieszkańcami o zagrożeniach.

Każdy obywatel, który otworzy interaktywną mapę, ma możliwość naniesienia na nią zagrożenia, jakie zaobserwował w swojej okolicy. Weryfikując zgłoszenia policja ukierunkowuje swoje działania, co przekłada się na poprawę lokalnego bezpieczeństwa – dodają węgorzewscy funkcjonariusze 

(źródło: KPP Węgorzewo) 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze