Został oszukany na „kuriera”. Stracił 15 tys. zł

1

Wciąż pojawiają się nowe sposoby, którymi przestępcy próbują pozbawić nas pieniędzy. W ostatnim czasie internetowi oszuści coraz chętniej podszywają się pod firmy kurierskie i wysyłają SMS-y z linkiem do strony, na której należy dokonać rzekomej dopłaty do przesyłki i tym samym umożliwić im wyłudzenie środków z konta bankowego. 

Oszuści ciągle modyfikują swoje metody działania i korzystają z każdej nadarzającej się okazji, aby wprowadzić w błąd i wykorzystać zaufanie niczego nie podejrzewających osób. Coraz częściej podszywają się pod firmy kurierskie i wysyłają SMS-y z informacją o konieczności dopłaty do przesyłki.

Zazwyczaj kwota, jaką należy wpłacić, jest bardzo niska –  w granicach 1 zł. W wiadomości podany jest także link, który przekierowuje potencjalną ofiarę na stronę łudząco podobną do strony banku bądź operatora płatności, gdzie nieświadoma osoba wprowadza wrażliwe dane dotyczące konta takie jak login czy hasło i umożliwia tym samym przechwycenie tych danych przez oszustów. Ktoś, kto często otrzymuje paczki, jest łatwym celem dla przestępców, zwłaszcza jeśli oczekuje akurat na przesyłkę.

W środę (25.11) do Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie wpłynęło zgłoszenie dotyczące oszustwa metodą na „Kuriera”. Ofiarą tego oszustwa padł mieszkaniec Węgorzewa. Otrzymał on wiadomość SMS-ową z prośbą o dopłatę do przesyłki w wysokości 1,29 zł. Mężczyzna kliknął w link dołączony do wiadomości SMS po czym otworzyła się strona jego banku. Pokrzywdzony zalogował się po czym dokonał zatwierdzenia przelewu. Jak się później okazało z jego konta nie zniknęła suma 1,29 zł., a 15 tys. zł.

Źródło: KWP Olsztyn

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Westt

Głupich nie sieją, sami się rodzą !