Zosia Sobocińska zagra dziś w nowojorskiej Carnegie Hall

0

Zosia Sobocińska utalentowana młoda skrzypaczka, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Giżycku, zagra dziś swój wyczekany koncert w nowojorskiej Carnegie Hall.

Występ jest nagrodą w międzynarodowym konkursie. Przez pandemię covid-19 Zosia musiała czekać trzy lata na wielki finał w Nowym Jorku i właśnie 6 grudnia o godz. 20:00 odbędzie się uroczysty koncert. Zosia zagra piękny, polski utwór Emila Młynarskiego Mazur G-dur Op. 7.

Przed finałowym koncertem laureatów konkursu Golden Classical Music Awards, Zosia zdobywa Nowy Jork.  Zosia jest po kilku dniach zwiedzania, ćwiczeń i przygotowań do koncertu.

Dziś, dzień zaczęła próbą dźwiękową z Lianhua Chi, a wieczorem finałowy, uroczysty koncert.

Wszyscy trzymamy kciuki!

fot. UM Giżycko
fot. UM Giżycko

Zosia Sobocińska – absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Giżycku, uczennica klasy skrzypiec u pani Agnieszki Fromm, która swoją naukę gry na skrzypcach kontynuuje obecnie w Bydgoszczy, laureatka wielu prestiżowych konkursów w kraju i za granicą, stypendystka marszałka województwa, laureatka nagród kulturalnych burmistrza Giżycka, zdobywczyni II miejsca w międzynarodowym konkursie młodych talentów odkrywającym muzyczne osobowości „Golden Classical Music Awards International Competition” 2020, gdzie nagrodą był koncert w Stanach Zjednoczonych, w nowojorskiej Carnegie Hall, jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych świata. Zosia Sobocińska uświetniła swoim występem w roku 2023 uroczystą Galę wręczenia najważniejszych giżyckich nagród – nagród św. Brunona patrona Giżycka, przyznawanych mieszkańcom za wybitne osiągnięcia w różnych dziedzinach życia.

(Źródło, fot.: UM Giżycko/ Małgorzata Kulas-Szyrmer)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze