Zosia Sobocińska wystąpiła w Carnegie Hall w Nowym Jorku

2

6 grudnia 2023 odbył się koncert finałowy w Carnegie Hall w Nowym Jorku, w którym wystąpili finaliści międzynarodowego konkursu Golden Classical Music Awards, wśród nich Zosia Sobocińska!

Dla każdego artysty stanąć na deskach nowojorskiej sali koncertowej Carnegie Hall to wielki sukces i przeżycie. Wiemy, że dla Zosi i jej bliskich, również był to niezwykle wyjątkowy moment. Nasza utalentowana skrzypaczka zagrała polski utwór Emila Młynarskiego Mazur G-dur Op. 7, akompaniowała jej Lianhua Chi.

W wieczornym koncercie wystąpiło 49 artystów z różnych stron świata, ze zróżnicowanym repertuarem, w ciekawych interpretacjach za sprawą osobowości samych muzyków.

„Mazur w wykonaniu artystek wypadł porywająco, z sercem i polską żywiołowością. Gmach i sala Carnegie Hall oczarowała nas wyglądem i akustyką… było wspaniale… dziękujemy. Jeszcze jesteśmy pod wrażeniem koncertu w Carnegie Hall” – przekazała mama młodej artystki Ewa Sobocińska, nauczycielka klasy fletu w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Giżycku, której Zosia jest absolwentką.

Na wielki finał w Nowym Jorku Zosia musiała czekać trzy lata przez pandemię Covid-19 i przekładaną organizację wydarzenia. 6 grudnia 2023 r. nastąpił wielki moment w życiu artystycznym skrzypaczki, uroczysty koncert w przepięknym gmachu nowojorskiej Carnegie Hall.

Miasto Giżycko jest partnerem wspierającym udział Zosi Sobocińskiej w koncercie laureatów w Carnegie Hall w Nowym Jorku.

Zosia Sobocińska – absolwentka Szkoły Podstawowej nr 7 im. Janusza Korczaka oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Giżycku, uczennica klasy skrzypiec u pani Agnieszki Fromm, która swoją naukę gry na skrzypcach kontynuuje obecnie w Bydgoszczy, w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w klasie skrzypiec dr. hab. profesora Bolesława Siarkiewicza.

Laureatka wielu prestiżowych konkursów w kraju i za granicą, stypendystka marszałka województwa, laureatka nagród kulturalnych burmistrza Giżycka, zdobywczyni II miejsca w renomowanym, międzynarodowym konkursie młodych talentów odkrywającym muzyczne osobowości „Golden Classical Music Awards International Competition” 2020, gdzie nagrodą był koncert w Stanach Zjednoczonych, w nowojorskiej Carnegie Hall, jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych świata.

Wsród najważniejszych sukcesów również I nagroda w kategorii junior w konkursie Grand Prize Virtuozo Salzburg 2020 i koncert finałowy 30 sierpnia w Wiener Saal w Salzburgu, gdzie akompaniował jej Arkadiusz Krawiel nauczyciel Szkoły Muzycznej w Giżycku, a w roku 2019 II nagroda w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Młodych Instrumentalistów Grand Prize Virtuozo Competition w Brukseli i udział w Koncercie Laureatów 22 grudnia w Studio Recital Hall Centre for Fine Arts.

Zosia Sobocińska uświetniła swoim występem w roku 2023 uroczystą Galę wręczenia najważniejszych giżyckich nagród – nagród św. Brunona patrona Giżycka, przyznawanych mieszkańcom za wybitne osiągnięcia w różnych dziedzinach życia.

(Źródło: UM Giżycko/fot. Ewa Sobocińska)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Jerzy Owsiak

Brawo! Ogromny sukces!

Ta joj

Milosciwie panujacy wspieracz (prawie)wszystkiego nie byl obecny?