W dniach 8-9 maja br. Żandarmeria Wojskowa rozbiła grupę przestępczą zajmującą się rozprowadzaniem narkotyków w jednostkach wojskowych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Zlikwidowanie działalności grupy przestępczej zajmującej się rozprowadzaniem narkotyków było efektem szeroko zakrojonych działań procesowo-operacyjnych żołnierzy Żandarmerii Wojskowej, których wspierali funkcjonariusze Policji.

W grupie przestępczej działało 5 żołnierzy z 15 Brygady Zmechanizowanej w Giżycku oraz 5 osób cywilnych. W trakcie zatrzymania żołnierze ci znajdowali się pod wpływem środków odurzających. W miejscu zamieszkania członków grupy przestępczej zabezpieczono plantację 74 krzaków konopi indyjskich. Ujawniono także amfetaminę, marihuanę oraz akcesoria służące do ważenia i zażywania narkotyków. W sumie zabezpieczono ponad 1700 porcji narkotyków.

Zgromadzone przez Żandarmerię Wojskową materiały pozwalają na przedstawienie zatrzymanym zarzutów nielegalnego posiadania i udzielania narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, tj. popełnienia przestępstw z art. 59 oraz art. 62 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii.

Materiały w powyższej sprawie Żandarmeria Wojskowa przekazała Wydziałowi do spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Żandarmeria Wojskowa planuje kolejne zatrzymania osób zaangażowanych w przedmiotowy proceder.

Źródło: Żandarmeria Wojskowa, p.o. Rzecznika Prasowego KGŻW

 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

20 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Łysy

Narazie o ile dobrze sie orietuje to w polsce jest domniemanie niewinności a wyroku sadu nie ma jeszcze wiec o jakich przestepstwach tu mowa ? Debile !!! A artykuł to w wiekszej mierze klamstwa!

Włochaty

Z tego co widzę to raczej stanowisko ZW. Masz racje gdy łapie sie kogoś pod wpływem środków odurzających i znajduje przy nim 1700 porcji narkotyków to domniema sie, że jest on niewinny. Sąd na pewno pomysli, że to nie jego a środku odurzający ktos mu podrzucił

kręcony

standardowo łysy blokers doszukuje się niewinności 🙂 Nie pasuje cywilizowane państwo ? To do Rosji tam by was wojsko nauczyło co to życie 🙂 … Pff żołnierzyki zasrane

NieZawistny

Jak czytam te komentarze to dostrzegam tylko zawiść dotyczącą zarobków wojskowych. Oczywiście potępiam przestępstwa którym się dopuścili i mam nadzieję, że za nie odpowiedzą, ale co ma za znaczenie czy byli to żołnierze, murarze czy ktokolwiek inny. Dobry fachowiec zarobi znacznie wiecej niż szeregowy żołnierz. Radzę Wam wziać się w garść zamiesc potępiać innych, za to że zarabiają lepiej od innych.

trep

fddfdfd

żw

tylko biedak i włóczęga po trepowski mundur sięga

Agula

Tylko nieszczęśliwy przegryw zazdrości innym tak bardzo, żeby bez powodu ich hejtować.

Anonimowo

Za mało zarabiali