W dniach 8-9 maja br. Żandarmeria Wojskowa rozbiła grupę przestępczą zajmującą się rozprowadzaniem narkotyków w jednostkach wojskowych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Zlikwidowanie działalności grupy przestępczej zajmującej się rozprowadzaniem narkotyków było efektem szeroko zakrojonych działań procesowo-operacyjnych żołnierzy Żandarmerii Wojskowej, których wspierali funkcjonariusze Policji.

W grupie przestępczej działało 5 żołnierzy z 15 Brygady Zmechanizowanej w Giżycku oraz 5 osób cywilnych. W trakcie zatrzymania żołnierze ci znajdowali się pod wpływem środków odurzających. W miejscu zamieszkania członków grupy przestępczej zabezpieczono plantację 74 krzaków konopi indyjskich. Ujawniono także amfetaminę, marihuanę oraz akcesoria służące do ważenia i zażywania narkotyków. W sumie zabezpieczono ponad 1700 porcji narkotyków.

Zgromadzone przez Żandarmerię Wojskową materiały pozwalają na przedstawienie zatrzymanym zarzutów nielegalnego posiadania i udzielania narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, tj. popełnienia przestępstw z art. 59 oraz art. 62 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii.

Materiały w powyższej sprawie Żandarmeria Wojskowa przekazała Wydziałowi do spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Żandarmeria Wojskowa planuje kolejne zatrzymania osób zaangażowanych w przedmiotowy proceder.

Źródło: Żandarmeria Wojskowa, p.o. Rzecznika Prasowego KGŻW

 

- R e k l a m a -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
20 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Łysy
Łysy
22 maja 2017 07:21

Narazie o ile dobrze sie orietuje to w polsce jest domniemanie niewinności a wyroku sadu nie ma jeszcze wiec o jakich przestepstwach tu mowa ? Debile !!! A artykuł to w wiekszej mierze klamstwa!

Włochaty
Włochaty
odpowiedział na komentarz  Łysy
22 maja 2017 08:27

Z tego co widzę to raczej stanowisko ZW. Masz racje gdy łapie sie kogoś pod wpływem środków odurzających i znajduje przy nim 1700 porcji narkotyków to domniema sie, że jest on niewinny. Sąd na pewno pomysli, że to nie jego a środku odurzający ktos mu podrzucił

kręcony
kręcony
odpowiedział na komentarz  Łysy
22 maja 2017 11:37

standardowo łysy blokers doszukuje się niewinności 🙂 Nie pasuje cywilizowane państwo ? To do Rosji tam by was wojsko nauczyło co to życie 🙂 … Pff żołnierzyki zasrane

NieZawistny
NieZawistny
10 maja 2017 16:11

Jak czytam te komentarze to dostrzegam tylko zawiść dotyczącą zarobków wojskowych. Oczywiście potępiam przestępstwa którym się dopuścili i mam nadzieję, że za nie odpowiedzą, ale co ma za znaczenie czy byli to żołnierze, murarze czy ktokolwiek inny. Dobry fachowiec zarobi znacznie wiecej niż szeregowy żołnierz. Radzę Wam wziać się w garść zamiesc potępiać innych, za to że zarabiają lepiej od innych.

trep
trep
odpowiedział na komentarz  NieZawistny
11 maja 2017 15:16

fddfdfd

żw
żw
9 maja 2017 22:14

tylko biedak i włóczęga po trepowski mundur sięga

Agula
Agula
odpowiedział na komentarz  żw
10 maja 2017 14:56

Tylko nieszczęśliwy przegryw zazdrości innym tak bardzo, żeby bez powodu ich hejtować.

Anonimowo
Anonimowo
9 maja 2017 20:45

Za mało zarabiali