Żołnierze z 41. Batalionu Lekkiej Piechoty z Giżycka oddali krew

3

Koronawirus zmienił nasze życie, ale nie zmienił dobrych nawyków. W ubiegłą sobotę żołnierze 41. Batalionu Lekkiej Piechoty z Giżycka uczestniczyli w honorowej akcji zbierania krwi w ramach inicjatywy „SpoKREWnieni służbą”.

Ze względu na walkę z pandemią koronawirusa w tym roku ogólnopolska akcja krwi „SpoKREWnieni służbą” ma szczególne znaczenie. W czasie epidemii koronawirusa rośnie liczba hospitalizowanych, wiele osób poddawanych jest kwarantannie, w związku z tym jest coraz mniej dawców. Krwi nie tyle potrzebują zarażeni COVID-19, ale również pacjenci innych oddziałów szpitalnych.

W ramach akcji żołnierze oddali ok. 7 litrów krwi.

Ty też możesz podarować komuś szansę na nowe życie. Dzieląc się cząstką siebie możesz dokonać wielkich czynów – możesz pomóc wygrać komuś życie!

- R e k l a m a -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Hehe
Hehe
24 marca 2021 19:11

Sensacja rewelacja! Ciekawe czy w Teleexpresie też powiedzą o tych bohaterach bo o zwykłych obywatelach, którzy od lat oddają krew to niezbyt chętnie piszą/mówią.

ciekawski
ciekawski
23 marca 2021 19:35

może ktoś mądry wytłumaczy co to ta „lekka piechota” czyżby jakiś limit wagowy obowiązywał? bo jak widzę tych grubasów w mundurach to oni chyba z ciężkiej a nawet superciężkiej piechoty są…

Janusz
Janusz
odpowiedział na komentarz  ciekawski
24 marca 2021 11:45

Lekka piechota nie mająca sprzętów ciężkich 😉 To znaczy bez wozów opancerzonych, karabinów maszynowych, dział itp. Co kraj to inna filozofia lekkiej piechoty