Żołnierze służą pomocą, bo mają to we krwi

0

Żołnierze po raz kolejny w tym roku z chęcią przystąpili do akcji oddawania krwi. Mundurowi nie tylko na co dzień podczas pełnienia służb dbają oni o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców. Po raz kolejny została zorganizowana zbiórka tego cennego daru, na który oczekują potrzebujący.

Krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było krwi. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa, misji. Oddając krew ratujemy czyjeś życie.

Służą pomocą, bo mają to we krwi.

Żołnierze 41. Batalionu Lekkiej Piechoty z Giżycka po raz kolejny odpowiedzieli na apel punktów krwiodawstwa: „Twoja krew ratuje życie”. Pomimo zmniejszonych restrykcji pandemia nie zmniejsza zapotrzebowania na krew. W dalszym ciągu Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa borykają się z dyskwalifikacją określonej liczby dawców. W związku z tym nasza krew jest jeszcze bardziej potrzebna.

Służba przez krew

Celem organizowania tego typu akcji jest zapewnienie dostępności krwi dla szpitali oraz propagowanie idei honorowego oddawania krwi wśród żołnierzy oraz ich rodzin i osób cywilnych.

Sytuacja związana z zagrożeniem epidemicznym nie jest łatwa, ale funkcjonariusze Służb Mundurowych nie pozostali obojętni – oddali ok. 5 litrów życiodajnego płynu.

Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu

Akcja oddawania krwi się zakończyła, ale Honorowym Dawcą Krwi „się jest”, a nie „się bywa” i mnóstwo żołnierzy systematycznie, od wielu już lat oddaje krew. Są wśród nas również osoby, które w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa zostali wyróżnieni przez Ministra Zdrowia odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

Żołnierze, którzy są honorowymi dawcami krwi i szpiku apelują i zachęcają do pomagania właśnie w ten sposób. To nic nie kosztuje, a można tak wiele zrobić dla drugiego człowieka.

Anna Tunkiewicz, specjalista ds. komunikacji w 41. Batalionie Lekkiej Piechoty

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze