Żołnierze 4W-MBOT wezmą udział w 2. Rajdzie Motocyklowym Weteranów

3

1350 uczestników zgłosiło się do 2. Rajdu Motocyklowego Weteranów organizowanego dla uczczenia pamięci żołnierzy i policjantów poległych na misjach. 

Jego uczestnicy, podzieleni terytorialnie na kilkanaście mniejszych grup, przez cały maj odwiedzać będą miejsca pochówku swoich kolegów, którzy zginęli i zmarli w operacjach poza granicami. Na mapie wyznaczono 123 punkty, przez które przejadą.

Podobnie jak przy pierwszej edycji, również teraz nie mogło zabraknąć reprezentacji żołnierzy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy już 18 maja wyruszą z Elbląga.

Na zaproszenie Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa w przygotowaniu materiału promującego 2. Rajd Weterana, jako jedyny z Warmii i Mazur, wziął udział żołnierz z 43 batalionu lekkiej piechoty w Braniewie, wchodzącego w skład 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

 „Jako motocyklista oraz osoba posiadająca doświadczenie udziału w misjach poza granicami, uważam że jest to świetna forma uczczenia pamięci tych, którzy na misjach stracili życie lub zdrowie.” – podsumowuje weteran. 

ppor. Anna Szczepańska
ekspert ds. komunikacji 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Durbdjan

ponad 1300 żołnierzy a artykuł tylko o terytorialsach w dodatku z batalionu w Braniewie a artykuł na portalu Giżyckim. Patrzycie co wstawiacie wgl? Pani porucznik nie ma wstydu… pisać o jednym żołnierzu

Krzysztof

Ale tu chyba bardziej chodzi o to ze tylko jeden żołnierz od nich brał udział w realizacji materiału promocyjnego
Ponad 1300 weźmie udział w całym rajdzie.

mała

i co to komu przeszkadza? większość portali publikuje info z regionu i kraju