Zobaczył pijanego kierowcę. Zareagował

0

Wczoraj około godziny 22.00 oficer dyżurny giżyckiej komendy odebrał zgłoszenie od kierowcy jadącego przez miejscowość Mazuchówka gmina Wydminy, o tym że dojechał swoim samochodem do jadącego w tym samym kierunku samochodu osobowego marki Hyundai Santa Fe. Kierujący tym autem jechał całą szerokością drogi, jechał od pobocza do pobocza. Mężczyzna nie mógł wyprzedzić auta, pomimo dawania sygnałów światłami, na które kierowca hyundaia i tak nie reagował. Widząc tą sytuację mężczyzna od razu zorientował się, że kierowca poprzedzającego go samochodu najwyraźniej jest pod wpływem alkoholu i z tego też powodu powiadomił policjantów, podając dokładne miejsce swojej lokalizacji, jadąc dalej za tym samochodem.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący hyundaiem w miejscowości Mazuchówka skręcił w kierunku miejscowości Sołtmany. W pewnym momencie zjechał z drogi asfaltowej i jechał drogami polnymi, po czym kierowca hyundaia ponownie wrócił na asfalt.

Po kilku minutach pirackiej jazdy, hyundai zatrzymał się na prawym poboczu jezdni, otworzyły się drzwi od strony kierowcy i z pojazdu zza kierownicy wysiadł starszy mężczyzna. Zgłaszający również zatrzymał swój samochód, podszedł do niego kierowca hyundaia, wyraźnie było czuć od niego alkohol. Mężczyzna przyznał się, że jest pijani i nie ma przy sobie dokumentów. W aucie siedział drugi mężczyzna na fotelu pasażera, który również był pod wpływem alkoholu.

Aby uniemożliwić dalszą jazdę, zgłaszający wyjął ze stacyjki kluczyki. Ponownie zadzwonił na policję, podając swoją aktualną lokalizację oraz poinformował oficera dyżurnego o tym, że udaremnił dalszą jazdę pijanego kierowcy.

Funkcjonariusze  obu mężczyzn przewieźli do Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, gdzie zostało przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmie. U kierującego hyundaiem 62-latka badanie wykazało, że miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. 52-letni pasażer  również został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie, u niego badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie, mężczyzna podczas interwencji był agresywny, wulgarny  i arogancki wobec funkcjonariuszy oraz utrudniał wykonywanie obowiązków służbowych. W rozmowie z mężczyznami, funkcjonariusze ustalili, że obaj wspólnie biesiadowali. Właściciel samochodu Mirosław W. poprosił kolegę o to, aby ten zawiózł go do domu, ponieważ sam nie był w stanie prowadzić auta.

W najbliższym czasie 62-latek odpowie za przestępstwo.

Dzięki godnej naśladowania postawie wyeliminowano z ruchu drogowego kolejnego nietrzeźwego kierowcę.

ich/in

KWP Olsztyn

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze